Wyginaj śmiało… swoją balustradę

31 maja 2012

Yawal_schody     Barierki i balustrady są nie tylko zabezpieczeniem schodów, tarasu czy balkonu, ale stanowią też istotny element dekoracyjny wnętrza. Odpowiednio dopasowane i współgrające z wystrojem pomieszczenia nadadzą mu niepowtarzalny charakter.

     W zależności od swojego wzornictwa, barierki i balustrady mogą wprowadzić do wnętrza nowoczesną prostotę lub nieco rustykalny klimat. Balustrady i barierki, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne, mogą przybierać wymyślne, fantazyjne kształty dopasowane do gustów inwestora. Zależnie od rodzaju wypełnienia możemy uzyskać lekkie, ażurowe balustrady, bądź nieco bardziej chroniące naszą prywatność, barierki zabudowane. Wypełnienie tego rodzaju zabezpieczeń może być wykonane ze słupków lub np. ze zdobionego szkła, które będzie stanowić dodatkową ozdobę całej konstrukcji.


Stal, drewno, aluminium

     Balustrady i barierki mogą być wykonane ze stali, drewna lub aluminium. Często wykorzystywane w tego typu konstrukcjach jest też połączenie różnorodnych materiałów, np. stali i drewna. Na balkonach zazwyczaj stosowane są barierki stalowe lub aluminiowe, ze względu na wyższą - w porównaniu z drewnem - odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowe możliwości dowolnego kształtowania konstrukcji balustrad i barierek aluminiowych daje ich gięcie. Na zastosowanie takiego rozwiązania pozwalają cechy aluminium: lekkość i łatwość obróbki połączona z dużą wytrzymałością.
Konstrukcje barierek i balustrad wykonanych z aluminium cechują się atrakcyjnym, estetycznym i nowoczesnym designem. Takie rozwiązania dla zabezpieczenia schodów lub balkonu, znaleźć można w ofercie firmy Yawal S.A. - producenta architektonicznych systemów profili aluminiowych. System BA 50 pozwala na stworzenie balustrad i barierek o zróżnicowanych kształtach i rodzajach wypełnień. – Jest to kompleksowe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i estetycznych balustrad i barierek, które można łatwo zamontować i dowolnie kształtować przy wykorzystaniu giętarki – tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu w Yawal S.A. – W skład systemu wchodzą profile aluminiowe w różnych kształtach i akcesoria niezbędne do wykonania tego rodzaju konstrukcji. Zaletą BA 50 jest to, że wszystkie połączenia między elementami wykonane są za pomocą nitów lub wkrętów, co znacznie przyspiesza montaż i pozwala zdemontować całą konstrukcję bez potrzeby jej niszczenia – dodaje.


Balustrada w dowolnym kształcie

     System BA 50 daje szerokie możliwości konstrukcyjne i umożliwia realizację różnego typu połączeń, zwrotów, załamań i łączeń pod kątem bez konieczności dorabiania nietypowych elementów. Montaż takiej balustrady lub barierki można wykonać na miejscu, w mieszkaniu. Co istotne, do instalacji nie potrzebne są specjalistyczne narzędzia – wystarczy zwykła piła, wiertarka i nitownica. Szeroka gama akcesoriów (uchwyty, zaślepki, łączniki, kulki ozdobne itd.) pozwala na wykonanie dopasowanej do wyglądu danego pomieszczenia balustrady.  System wykorzystuje zaletę aluminium, umożliwiającą   łatwą obróbkę i malowanie. Profile aluminiowe systemu BA 50 mogą być więc pomalowane proszkowo na kilkaset kolorów z palety barw RAL,  bądź anodowane, co pozwala na uzyskanie np. barwy i struktury stali nierdzewnej.
W przypadku balustrad i barierek, szczególnie istotne jest bezpieczeństwo podczas wchodzenia oraz schodzenia ze schodów, a także w czasie przebywania na balkonie.  Gdy w domu są małe dzieci,     w tego typu konstrukcjach stosuje się całkowite wypełnienie przestrzeni między profilami lub słupki umieszczone bardzo blisko siebie. System BA 50 jest w pełni bezpieczny i posiada rekomendację techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. Dopełnieniem oferty BA 50 jest giętarka, dzięki której możemy wygiąć profile w dowolny sposób i cieszyć się balustradą wzbogacającą swym wyglądem pomieszczenie.

 

Źródło: RedPen.pl

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.