Prysznic z odpływem liniowym – jak wykonać hydroizolację?

23 maja 2022

fotMontaż prysznica bez brodzika, z odpływem liniowym zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdza się dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach i pozwala na stworzenie funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni kąpielowej.

Przy zastosowaniu tego rozwiązania ważna jest odpowiednia hydroizolacja połączeń, w tym miejsc styku ściany z podłożem. Jak wykonać skuteczne uszczelnienie łazienki? Pomogą w tym taśmy na bazie butylu.

 

Nowoczesna, minimalistyczna aranżacja łazienki jest obecnie w modzie. W ten trend dobrze wpisuje się wykorzystanie prysznica z odpływem liniowym. Najłatwiej zamontować go w nowo urządzanym wnętrzu, gdzie od razu można z góry zaplanować cały układ pomieszczenia. Instalacja w już użytkowanej przestrzeni łazienkowej też jest możliwa, jednak często wiąże się z kuciem istniejących płytek, a więc większymi nakładami finansowymi. W obu przypadkach kluczowa jest hydroizolacja, która zapobiegnie powstawaniu przecieków.

Prysznic bez brodzika – skuteczne uszczelnienie

Odpływ liniowy może być zamontowany przy ścianie lub też w przestrzeni kabiny prysznicowej. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniego spadku podłogi, żeby umożliwić spływanie wody. Prawidłowe wykonanie hydroizolacji zabezpiecza natomiast przed przedostawaniem się wilgoci pod płytki i chroni niższe kondygnacje budynku przed zalaniem.

W łazience bez brodzika szczególnie narażone na zawilgocenie są połączenia ścian z podłogą. Do ich uszczelnienia można zastosować różnorodne wyroby: zaprawy wodoszczelne, folię w płynie czy też masy uszczelniające. Prostym w użyciu i skutecznym rozwiązaniem są też produkty na bazie butylu. Wykorzystują one zalety tego materiału, który jest bardzo plastyczny, odporny na działanie wilgoci, nietoksyczny, dobrze przylega do różnego rodzaju powierzchni i nie wymaga zastosowania kleju.

Hydroizolacja newralgicznych połączeń

Do hydroizolacji łączeń ścian z podłogą w łazience można użyć taśmy butylowej z włókniną firmy AIB, polskiego producenta wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych. Jest to elastyczna taśma, zabezpieczona papierem lub folią. Można ją łatwo dopasować do kształtu uszczelnianego elementu. Przed montażem trzeba tylko zadbać o oczyszczenie i zagruntowanie podłoża.Taśmę mocuje się na całej powierzchni, najlepiej dociskając ją z użyciem specjalnego wałka.

Z użyciem wyrobów na bazie butylu skutecznie uszczelnimy też odpływ liniowy. Jego krawędź zazwyczaj zabezpiecza się specjalnym kołnierzem wchodzącym w skład zestawu montażowego. Taśmę butylową z włókniną możemy również wykorzystać jako izolację w postaci mankietów na rury odpływowe i zasilające, które cały czas poddawane są naprężeniom mechanicznym i „pracują" na skutek zmian temperatury. Jej elastyczność pozwala na dopasowanie się do kształtu zabezpieczanego elementu i wypełnienie wolnych przestrzeni.

Prysznic z odpływem liniowym, bez tradycyjnego brodzika to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się nawet w niewielkiej łazience. Jest łatwe w utrzymaniu czystości i atrakcyjnie prezentuje się pod względem wizualnym. Nowoczesny wygląd to jednak nie wszystko – liczy się też wysokiej jakości uszczelnienie, które chroni przed zawilgoceniem i umożliwia bezproblemowe użytkowanie łazienkowej przestrzeni. W jego wykonaniu pomoże zastosowanie elastycznych taśm butylowych, łatwych w montażu i skutecznie zabezpieczających łazienkę przed przeciekami.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.