Co działo się na MONTERIADZIE 2024 na targach BUDMA?

12 lutego 2024

fotPonad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Zorganizowane przez Związek POiDwraz z Partnerami wydarzenie promowało nowoczesne rozwiązania do budowy i termomodernizacji domu.

 

Już po raz siódmy MONTERIADA zagościła na targach BUDMA. Tegoroczna odsłona spotkania odbywała się w dniach 30.01-02.02.Tym razem na zielonym stoiskumożna było nie tylko zobaczyć, jak wygląda w praktyce dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, ale też dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródła z programu „Czyste Powietrze”.

Dobre produkty z dobrym montażem

Głównym punktem wydarzenia były, przygotowane przez Partnerów MONTERIADY, pokazy dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej na żywo. Profesjonalni monterzy przez 3 dni prezentowali, jak krok po kroku zamontować nowoczesne produkty. Łącznie odbyło się 19 tego typu prezentacji. O tym, w jaki sposób zainstalować drzwi tarasowe SMART-SLIDE NEO oraz drzwi balkonowe Ideal NEO MD można się było przekonać dzięki firmie Aluplast. Podczas montażu wielkoformatowych przeszkleń do drzwi tarasowych wsparciem dla monterów były również:kompaktowych rozmiarów dźwig BG LIFT M060 oraz manipulator do szybSmartlift SL 609dostarczone przez Glasslift.

Niezbędnym elementem każdego domu jednorodzinnego są drzwi zewnętrzne. Podczas MONTERIADY mogliśmy więc obejrzeć prawidłowy montażdrzwi zewnętrznych 85 PREMIUM H Alu i 72 Ecotherm H Aluod Stalprodukt-Zamość. Wydarzenie stanowiłoteż doskonałą okazją do obejrzenia pokazówmontażusegmentowej bramy garażowejLPU42 oraz drzwi wewnętrznych ProLine, które zaprezentowałafirma Hörmann.

Dobre produkty montowane były zwykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań Soudal: systemu trójwarstwowego uszczelnienia stolarki otworowej SoudalWindow System i systemu SoudalWindow Installation (SWI) do montażu stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie termoizolacyjnej, a także trójwarstwowego systemu montażu Tytan Professional WINS na bazie folii płynnych od Tytan Professional.


Do mocowania stolarki posłużyły zaś produkty dostarczone przezKlimas Wkręt-met: kotwy LO, wkręty WHO i WHOW do ościeżnic oraz ramowe kołki rozporowe KPR-FAST i KPS-FAST. Szybką i sprawną pracę monterom zapewniła również profesjonalna odzież robocza Lahti Pro.Na zlokalizowanym tuż obok MONTERIADY stoisku FAKRO można było natomiast obejrzećokna dachowe FAKRO GREENVIEW oraz drewniano-aluminiowe okna pionowe INNOVIEW.

Punkty eksperckie

MONTERIADA 2024 to solidna porcja wiedzy o tym, jak budować i termomodernizować dom – a to wszystko w jednym miejscu. Informacje w tym zakresie można było czerpać nie tylko podczas pokazów montażu, ale także bezpośrednio od ekspertów na stoiskach.

W tym roku na MONTERIADZIE nowość stanowił punkt doradczy Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze”, a także stanowisko Instytutu Techniki Budowlanej. Odwiedzając je, można było dowiedzieć się m.in., jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła oraz uzyskać informacje na temat badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych.W piątek 2 lutego na stoisku MONTERIADY 2024 dostępna była natomiast wystawa zamontowanych produktów.

Konferencja prasowa

W środę 31 stycznia na MONTERIADZIE odbyła się konferencja prasowa Związku POiD, zatytułowana„Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji”. Podczas konferencji Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu ASM Research Solutions Strategy i Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD zaprezentowali ogólną sytuację w sektorze stolarki budowlanej, omówili tematykę eksportu tych wyrobów, a także główne wyzwania stojące przed branżą, w tym m.in. recykling, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego i termomodernizację.

Kluczową rolę w poprawie efektywności energetycznej budynków odgrywa program „Czyste Powietrze”, o czym szczegółowo w nagraniu wyemitowanym w ramach konferencji opowiedział Paweł Mirowski, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Znaczenie integracji różnych specjalistycznych dziedzin w procesie efektywnej termomodernizacji przedstawił natomiast Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej. Konferencja stanowiła doskonałe zwieńczenie trzeciego dnia wydarzenia i była również znakomitą okazją do rozmów w kuluarach.

Dziękujemy za udział w MONTERIADZIE 2024 i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję spotkania.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęciowych relacji z MONTERIADY 2024 na:

https://www.facebook.com/dobrymontaz/


***

Partnerzy MONTERIADY 2024: ALUPLAST, FAKRO, GLASSLIFT, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, LAHTI PRO, NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, TYTAN PROFESSIONAL

Patroni Honorowi MONTERIADY 2024: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

Patroni medialni MONTERIADY 2024: Bramy 21.pl, Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.co, Budownictwo.org, Budownictwob2b.pl, Budujemy Dom, Dom Idealny, Domszytynamiare.pl, Drzw21.pl, E-izolacje.pl, Ekobudowanie.pl, Ekspert Budowlany, E-okna.pl, Forum Branżowe, Inwestycje.plus, Izolacje, Kb.pl, Kupdom.com.pl, Ładny Dom, Ladnydom.pl, Materiały Budowlane, Monter Stolarki, Murator, Muratorplus.pl, Obud.pl, Okna21.pl, Okno Kwartalnik, Oknonet.pl, Przegląd Budowlany, RBT Magazyn, Regiodom.pl, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, Teraz-srodowisko.pl, Termomodernizacja.pl, Wybudujemy.com.pl

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.