Ceny mieszkań - luty

12 marca 2015

Fotolia 5610358 MCeny ofertowe mieszkań spadły średnio o 0,4% r/r w siedmiu największych miastach Polski, wynika z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera. Obniżki dotyczyły przede wszystkim największych aglomeracji.

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, mieszkania są średnio o 0,4% tańsze, co przy tanich kredytach może przynieść wzrost popytu na nieruchomości - powiedziała Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl, cytowana w komunikacie poświęconym raportowi.

Ceny ofertowe za metr kwadratowy spadły w Gdańsku (o 0,4%), Poznaniu (o 0,6%), Warszawie (o 0,7%), Krakowie (o 0,8%) i Gdyni (o 1,1%).

O ile w styczniu zaobserwowano spadki cen transakcyjnych, to w lutym trend ten utrzymał się jedynie w Warszawie. W Krakowie i Gdańsku ceny transakcyjne wzrosły odpowiednio o 23 i 14 zł za mkw. i wyniosły 6.189 zł i 4.654 zł za 1 mkw. w lutym.

Spadki cen, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze w styczniu nie znalazły kontynuacji w następnym miesiącu. Obniżki zostały utrzymane tylko w stolicy, gdzie średnia cena sprzedawanych mieszkań jest coraz bliższa poziomu 7 000 zł za mkw. - powiedział ekspert Metrohouse Marcin Jańczuk.

Zdaniem ekspertów, spadki cen i niższe raty kredytów mogą się przyczynić do zwiększenia liczby transakcji zakupu mieszkań w marcu i kwietniu.

Źródło: ISBnews

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.