Pierwsze własne mieszkanie

30 września 2014

28-poradKto z nas miał do czynienia z kupnem mieszkania, ten wie, jak skomplikowany i angażujący czasowo to proces. Tym bardziej ciężko musi być tym, którzy do tak poważnej inwestycji przystępują po raz pierwszy. Zapytani o poradę, doświadczeni nabywcy wymieniają różne aspekty, na które szczególnie zwrócić uwagę.

Jedni podkreślają, jak ważny jest stan prawny, inni przypominają, by sprawdzić rozlokowanie przedszkoli, szkół i podstawowych usług w okolicy. Choć doradcy motywowani są dobrymi przesłankami, chaos informacji powoduje mętlik w głowie przyszłych nabywców. Jak więc postępować? Na co zwrócić uwagę? Jaką obrać kolejność? Jak o niczym nie zapomnieć? Działając systematycznie! Zakup mieszkania to moment, w którym nawet największy zwolennik spontaniczności musi postępować zorganizowanie. Potrzebny jest plan. Na szczęście dla kupujących, nie muszą tworzyć go sami. Poznański deweloper Ataner przygotował poradnik w formie infografiki. Korzystając ze swojego doświadczenia – firmy, która od ponad 20 lat buduje Poznań – zebrano w 4 krokach 28 kwestii, które musimy wziąć pod uwagę przy zakupie. W przystępny i przejrzysty sposób mamy podane kolejne porad, które są jak algorytm decyzyjny. Analizując każdy punkt po kolei nic nam nie umknie i nie zagubimy się w gąszczu pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Infografika dostępna jest pod adresem: http://www.ataner.pl/28porad.html

Taki poradnik będzie równie pomocny dla osób, które już przechodziły przez proces kupna mieszkania. Pomoże uniknąć błędów oraz zwróci uwagę, na kwestie, o których nie pomyśleliśmy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego – skorzystajmy z doświadczenia innych. Od wyboru lokalizacji, przez finansowanie po odbiór mieszkania. Wszystkie etapy poznamy w infografice i dowiemy się, co jest istotne przy kolejnych krokach. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego darmowego poradnika.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.