Okna i rolety stworzone ze sztuką

22 kwietnia 2024

fotOd setek lat światło inspiruje artystów, architektów i projektantów. Jego umiejętne zastosowanie pozwala na wydobyciegłębi kolorów, podkreślenie faktury materiałów i uwydatnienie kształtów. W aranżacji wnętrz działa ono niczym pędzel, którym można malować nastrój i emocje, wpływając na sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń.

W swoim domu potencjał naturalnego światła możemy optymalnie wykorzystać dzięki użyciu rolet wewnętrznych do okien dachowych.

 

Dostęp naturalnego światła jest niezbędny dla komfortowego użytkowania pomieszczeń. Jeśli jednak jest ono zbyt intensywne, to zamiast korzystnie wpływać na nastrój domowników, może rozpraszać. Dlatego ważne jest, aby mieć światło pod kontrolą, w czym pomoże wykorzystanie funkcjonalnych rolet wewnętrznych. To praktyczne rozwiązanie, które pomoże świadomie kształtować atmosferę naszego domu i ożywić wnętrza.

Ochrona przed nadmiernym naświetleniem

Przed nami lato i coraz więcej słonecznych dni.W okresie letnim możemy cieszyć się dużą ilością naturalnego światła. W pomieszczeniach, a zwłaszcza na poddaszu z oknami dachowymi, przydadzą się jednak rolety zaciemniające, które umożliwią blokowanie światła, gdy będziemy chcieli odpocząć w domowym zaciszu.

Przykładem takiego rozwiązania jest roleta ARF FAKRO wykonana z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła i pozwala na zaciemnienie wnętrza. Zapewnia ona „przyjemny mrok” nawet w dni pełne słońca, a także częściową ochronę przed ciepłem słonecznym – do zabezpieczenia pomieszczeń przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną.Z użyciem rolety będziemy swobodnie regulować dopływ światła, gdyż możemy ją zatrzymać w dowolnym położeniu.

Poddasze pełne kolorów

Kontrola ilości naturalnego światła wpadającego do pomieszczeń to podstawowa, ale nie jedyna funkcja wewnętrznych rolet dachowych. Mogą one także stanowić ważny element dekoracyjny wnętrza. ­– Dzięki szerokiej palecie wzorów i kolorów rolet, w tym modnego koloru roku Pantone – brzoskwiniowego „PeachFuzz”, każdy może znaleźć wariant idealnie dopasowany do swoich oczekiwań i wyglądu domowej przestrzeni.Model rolety ARF Print daje jeszcze więcej możliwości personalizacji, umożliwiając nadruk własnych grafik, różnorodnych motywów, zdjęć czy wzorów, co otwiera przed nami zupełnie nowe horyzonty w kreowaniu unikalnych aranżacji ­– podkreślaSławomir Fukz firmy FAKRO, Partnera kampanii „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”. W ten sposób, dzięki wykorzystaniu rolet wewnętrznych na okno dachowe zaprosimy „sztukę” do swojego domu, całe poddasze nabierze kolorów, a okna przypominać będąbarwne obrazy.

Technologia w służbie komfortu

Dla naszego komfortu rolety ARF i ARF Print wyposażone są w nowoczesne systemy sterowania – manualne, elektryczne, a także w zasilanie solarne. Można je więc sterować zdalnie za pomocą smartfona lub też tradycyjnie. Takie rozwiązania technologiczne nie tylko podnoszą wygodę użytkowania, ale również pozwalają na integrację rolet z systemami inteligentnego domu– smart home. Dzięki temu sterowanie światłem staje się nie tylko proste, ale i intuicyjne, a możliwość zdalnego zarządzania światłem daje duże możliwości adaptacji przestrzeni do aktualnych potrzeb i preferencji.

Bariera przed promieniowaniem UV i ochrona przed nagrzewaniem

Rolety wewnętrzne zabezpieczają również przed promieniowaniem UV, co zapobiega blaknięciu mebli i utrzymuje trwałość kolorów. Natomiast w ograniczonym stopniu chronią przed nagrzewaniem w upalne dni. Aby ochrona była skuteczna, okna dachowe należy wyposażyć w rolety zewnętrzne bądź w markizy. Przy ich zastosowaniu możemy zmniejszyć temperaturę we wnętrzach nawet o 10 stopni, co w upalne lato ma duże znaczenie. Zastosowanie osłon zewnętrznych to także krok w stronę oszczędności i zrównoważonego rozwoju.

W harmonijnym dialogu z architekturą naturalne światło może odmienić wygląd każdego wnętrza. Żeby optymalnie wykorzystać jego zalety i stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy oraz wypoczynku, do okien dachowych na poddaszu możemy dodać funkcjonalne rolety zaciemniające, które pozwalają na kontrolowanie ilości wpadającego światła i tym samym na kreowanie wnętrz zgodnie z własną wizją. To czysty zysk!

p class="podpis">Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.