Rynek mieszkaniowy w Poznaniu - kwiecień

15 maja 2012

Fotolia_5610358_M

     W Poznaniu kolejny, trzeci już miesiąc odnotowano wzrost cen transakcyjnych sprzedawanych mieszkań. W ciągu trzech miesięcy średnia cena m kw. nabywanego lokalu podrożała o 279zł i w kwietniu wyniosła 5420zł. Poznań jest też miastem, w którym ceny trasakcyjne są bardzo zbliżone do ofertowych.

     Różnica pomiędzy tymi wartościami wynosiła zaledwie 27zł. Może to wynikać z faktu, że Poznań jest jedynym dużym miastem, którym kupujący i sprzedający są w stanie zaakceptować obecny średni poziom cen. Z drugiej strony, trudniej jednak liczyć na istotne negocjacje cen ofertowych. Średni metraż nabywanego mieszkania to 50,8 m kw.

Źródło:
Raport szybko pl metrohouse i expandera

 

Zobacz także ...

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …
 

Czy po niezliczonej liczbie rekordów sprzedaży nadejdzie ochłodzenie na rynku mieszkaniowym? Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko zbliżające się Targi Mieszkań i Domów, to zdecydowanie nie należy spodziewać się takiego scenariusza. Nowy Adres SA, organizator imprezy, zapowiada, że będą to jeszcze większe targi niż wiosną tego roku.

Więcej …
 

SILVA to inwestycja w spokojnej dzielnicy, przy ul. Żorskiej 37 w Poznaniu, otoczona zabytkowym ceglanym murem. Wyjątkowy  klimat tego miejsca tworzy 11 kameralnych 2-piętrowych miejskich ECO VILLI w pobliżu stawu i starodrzewia. Windy, funkcjonalne rozkłady wnętrz, duże przeszklone balkony czy przestronne tarasy na ostatnich piętrach stanowią o atrakcyjności lokali.

 

Więcej …
 

Poznań, ul. Jasielska

W Poznaniu przy ulicy Jasielskiej (Podolany) powstają mieszkania z balkonami o powierzchni od 49 do 68 m² zlokalizowane w nowoczesnych i eleganckich domach wielorodzinnych. Dodatkowo w budynkach znajdować się będą windy, garaże oraz hale garażowe.

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.