Rynek mieszkaniowy w Poznaniu - kwiecień

15 maja 2012

Fotolia_5610358_M

     W Poznaniu kolejny, trzeci już miesiąc odnotowano wzrost cen transakcyjnych sprzedawanych mieszkań. W ciągu trzech miesięcy średnia cena m kw. nabywanego lokalu podrożała o 279zł i w kwietniu wyniosła 5420zł. Poznań jest też miastem, w którym ceny trasakcyjne są bardzo zbliżone do ofertowych.

     Różnica pomiędzy tymi wartościami wynosiła zaledwie 27zł. Może to wynikać z faktu, że Poznań jest jedynym dużym miastem, którym kupujący i sprzedający są w stanie zaakceptować obecny średni poziom cen. Z drugiej strony, trudniej jednak liczyć na istotne negocjacje cen ofertowych. Średni metraż nabywanego mieszkania to 50,8 m kw.

Źródło:
Raport szybko pl metrohouse i expandera

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.