Rynek mieszkaniowy w Poznaniu - kwiecień

15 maja 2012

Fotolia_5610358_M

     W Poznaniu kolejny, trzeci już miesiąc odnotowano wzrost cen transakcyjnych sprzedawanych mieszkań. W ciągu trzech miesięcy średnia cena m kw. nabywanego lokalu podrożała o 279zł i w kwietniu wyniosła 5420zł. Poznań jest też miastem, w którym ceny trasakcyjne są bardzo zbliżone do ofertowych.

     Różnica pomiędzy tymi wartościami wynosiła zaledwie 27zł. Może to wynikać z faktu, że Poznań jest jedynym dużym miastem, którym kupujący i sprzedający są w stanie zaakceptować obecny średni poziom cen. Z drugiej strony, trudniej jednak liczyć na istotne negocjacje cen ofertowych. Średni metraż nabywanego mieszkania to 50,8 m kw.

Źródło:
Raport szybko pl metrohouse i expandera

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.