Rodzina na swoim - nowe limity cen

14 kwietnia 2012

na-swoim     Program Rodzina na swoim jest rządową inicjatywą skierowaną do małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dzieci, w ramach którego można otrzymać wsparcie ze strony Skarbu Państwa w postaci dopłaty do odsetek od kredytu.

     Preferencyjny kredyt może zostać przeznaczony na zakup mieszkania, kupno lub budowę domu jednorodzinnego. Przeznaczenie kredytu dotyczy zarówno rynku pierwotnego (mieszkania lub domy prosto od dewelopera), jak i rynku wtórnego. Kredyty w ramach programu Rodzina na swoim udzielane są tylko i wyłącznie w polskich walucie . Wsparcie dotyczy dopłat do odsetek kredytu przez 8 lat.
     Program Rodzina na swoim umożliwia otrzymanie dopłaty do odsetek od kredytu hipotecznego, przy czym aby nabywana nieruchomość (mieszkanie lub dom) kwalifikowała się do dopłaty musi być spełniony warunek wartości metra kwadratowego.
     Prezentujemy Państwu aktualne wskaźniki przeliczeniowe (limity cen), które obowiązują w II kwartale 2012 r. od 1 kwietnia . W Poznaniu, aby skorzystać z tego kredytu  z rynku pierwotnego, metr kwadratowy tego mieszkania nie może kosztować więcej niż 5 417,50 zł, a na rynku wtórnym 4 334 zł.
Kupując poza administracyjnymi granicami Poznania, w województwie wielkopolskim limit ten wynosi odpowiednio 3 192,50 zł dla rynku pierwotnego oraz 2554 zł dla rynku wtórnego.

Źródło: Kup Dom

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.