Dyskretny i funkcjonalny napęd do bramy wjazdowej

17 października 2022

fotAutomatyczna brama wjazdowa to duży komfort i wygoda –w praktyce nie wymaga od nas wysiłku, a znacznie ułatwia dostęp do posesji oraz codzienne korzystanie z samochodu.

Idealnie, jeśli napęd otwierający i zamykający bramę będzie niezawodny, funkcjonalny, a zarazem dyskretny. Jak zatem wybrać rozwiązanie, które łączy w sobie wszystkiete cechy?

 

Zautomatyzować można zarówno nową, jak i już użytkowaną bramę wjazdową. Niezależnie od tego, czy na swojej działce mamy bramę przesuwną, czy też skrzydłową (inaczej rozwierną), możemy wyposażyć ją w odpowiedni napęd. Do wyglądu najbliższego otoczenia budynku przywiązujemy dużą wagę, więc design dodatkowego elementu, jakim jest automat zamontowany na konstrukcji, tuż przy wjeździe na posesję, ma istotne znaczenie. Na jaką opcję się zdecydować?

Napęd ukryty wewnątrz konstrukcji bramy

Do wyboru mamy różnorodne napędy do bram wjazdowych. Dopasowujemy je przede wszystkim do długości skrzydła, jego ciężaru, ilości dostępnej przestrzeni na działce oraz intensywności użytkowania bramy. Kolejnym ważnym kryterium jest wygląd automatyki. Dzięki rozwojowi technologii, możemy dziś wybrać inteligentny mechanizm ukryty wewnątrz konstrukcji bramowej. Przykładem takiego rozwiązania jest siłownik BFT HIDE SL SMART BT Amarki BFT.­– Sprawdzi się on bardzo dobrzedo zautomatyzowania bram przesuwnych o wadze do 300 kg.W zależności od modelu, może być zamontowany wewnątrz słupka stalowego lub aluminiowego, po ich wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu. To bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zintegrować napęd z bramą, w taki sposób, że jest on całkowicie niewidoczny dla przechodzących osób – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska, firmy sprzedającej wysokiej jakości automatykę do bram.

Pracą siłownika BFT HIDE SL SMART BT A możemy wygodnie sterować za pomocą pilota lub smartfona, integrując sterowanie urządzeniem w ramach smart home. Jest on również wyposażony w inteligentny system zarządzania momentem obrotowym, który zapewnia bezpieczną pracę, niezależnie od warunków pogodowych czy stopnia zużycia. Tego typu ukryty napęd będzie dobrze spełniał swoją funkcję, jednocześnie „nie rzucając nam się w oczy”. Wygląd całego ogrodzenia możemy więc skomponować dokładnie tak, jak chcemy, bez konieczności montażu na zewnątrz dodatkowych elementów o znacznych gabarytach.

Brama wjazdowa funkcjonalna i bezpieczna

Ukryty napęd do bramy wjazdowej to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważnym elementem automatyki są fotokomórki, czyli system nadajników i odbiorników, który zatrzymuje pracę skrzydła (lub skrzydeł) bramy w momencie, gdy na drodze wiązki światła z nadajnika lub odbiornika znajdzie się przeszkoda. To zabezpiecza przed przygnieceniem i przytrzaśnięciem np. samochodu, ale przede wszystkim osób, a zwłaszcza małych dzieci. Takie rozwiązanie znacznie poprawia więc bezpieczeństwo codziennego użytkowania bramy. W przypadku fotokomórek również możemy postawić na kompaktowe wyroby, które dopasują się pod względem designu do wyglądu całego ogrodzenia. ­– Para regulowanych fotokomórek COMPACTA A20-180 BFT stanowi znakomite uzupełnienie automatyki. Zostały one zaprojektowane tak, aby oferowały elastyczność pod względem montażu dzięki niewielkiemu rozmiarowi i możliwość regulacji głowicy w zakresie 90° w poziomie, w lewo i w prawo oraz 10° góra- dół­– podkreśla Andrzej Trojanowski.

Rozwój technologii zmierza w stronę miniaturyzacji urządzeń, z których na co dzień korzystamy. Niektórzy z nas pamiętają jeszcze pewnie pierwsze modele telefonów komórkowych, określanych jako „cegły”. Dziś możemy korzystać ze smartfonów, które mieszczą się w kieszeni. Ten trend dotyczy również rozwiązań z zakresu automatyki do bram wjazdowych. Jeśli zależy nam więc na mało widocznym lub wręcz ukrytym napędzie, to możemy dopasować odpowiedni produkt. Dzięki temu nic nie będzie zakłócać estetyki posesji, a odwiedzający nas goście nawet nie zauważą napędzającego pracę bramy siłownika ukrytego w słupku.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.