Nowoczesny trend na czarną stolarkę

03 października 2022

fotCzerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elewacja obiektu oraz... okna i drzwi.

Taka kolorystyka to jeden z najmodniejszych tegorocznych trendów. Jak tego typu rozwiązanie prezentuje się w praktyce?

 

Okna i drzwi zewnętrzne stanowią ważne elementy bryły budynku. Ich kolorystyka i wygląd przyciągają uwagę, więc na równi z funkcjonalnością tych wyrobów liczy się to, jak przedstawiają się one pod względem wizualnym. Chociaż stolarka okienna i drzwiowa może być wyprodukowana w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, to jeszcze do niedawna królowała tu głównie biel i odcienie nawiązujące do naturalnego drewna. Od kilku sezonów na znaczeniu zyskują jednak ciemniejsze barwy, w tym klasyczna czerń.

Ciepłe okna w modnej czerni

Przykładem inwestycji wykorzystującej potencjał koloru czarnego jest Czarna Chata – kompleks czterech luksusowych domków zlokalizowanych nad Jeziorem Klimkówka w województwie małopolskim. Są one wyposażone w duże, panoramiczne okna zapewniające widok na najbliższą okolicę. Domki utrzymane są nowoczesnej architekturze, wyróżniają się prostą, smukłą bryłą, którą dodatkowo podkreśla czerń – w tym kolorze jest dach, elewacja obiektów oraz stolarka okienno-drzwiowa. Dzięki temu cała kompozycja prezentuje się wyjątkowo, doskonale wpisując się w modę na minimalizm.

O tym, jak prezentuje się kompleks Czarna Chata możemy przekonać się odwiedzając go osobiście. Atrakcyjnywygląd to jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na wykorzystane w inwestycji funkcjonalne okna w kolorze „BLACK Ulti-Mat”, które możemy zastosować również w swoim domu. Łączą one w sobie modny design z bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. – Okna PVC PRIMOzapewniają skuteczną ochronę przed stratami ciepła, co daje oszczędność energii i komfort akustyczny na poziomie 38dB– dźwięki poniżej tego poziomu można porównać do szeptu, szumu liści lub cichej muzyki, a więc są one nieszkodliwe. Gwarantują również wysoką odporność na włamanie w klasie RC2, potwierdzoną certyfikatem uznanego Instytutu Techniki Okiennej IFT Rosenheim – mówi Ireneusz Wierciak, Product Marketing Manager w obszarze Stolarki Aluminiowej, Stalowej i PVC z firmy WIŚNIOWSKI, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”.Okna wyposażone są w najwyższej jakości profile i okucia dające szereg różnych funkcji, np. blokadę antyprzeciągową, dzięki której skrzydło pozostaje w stałej pozycji nawet w przypadku przeciągu. Dostępne są także w niestandardowych wymiarach i kształtach, a w opcji Home Inclusive zyskujemy również możliwość dopasowania pod względem wizualnym wszystkich produktów marki WIŚNIOWSKI: bram, okien, drzwi i ogrodzenia. To zapewnia jeden, wspólny design.

Piękne i funkcjonalne drzwi zewnętrzne

Doskonałą parę z czarnymi oknami tworzą czarne drzwi zewnętrze. Przykładem takiego rozwiązania są aluminiowo-stalowe drzwi NOVA marki WIŚNIOWSKI, w kolorze „Modern Black”. Podstawą ich konstrukcji jest ościeżnica aluminiowa z przegrodą termiczną o grubości 77 mm. Skrzydło wykonane jest natomiast z blachy stalowej i wypełnione płytą z ekstrudowanej pianki PU oraz pakietem szyb dwukomorowych. Wysoki parametr wodoszczelności pozwala zamontować drzwi NOVA nawet w miejscach niezadaszonych, bez obaw o ich wytrzymałość.

Drzwi można wyposażyć w antabę,czyli pochwyt zamiast tradycyjnej klamki. Antaba to modny trend ostatnich kilku lat, a jeśli dodamy do tego funkcję dzienną czasową, to z produktu możemy korzystać w maksymalnie komfortowy i bezpieczny sposób. Przydaje się ona w wielu przypadkach, np. kiedy spodziewamy się gości i nie chcemy za każdym razem otwierać im drzwi, gdy wnosimy do domu zakupy i akurat nie mamy „wolnej ręki” lub gdy pracujemy w ogrodzie i nie chcemy nosić przy sobie klucza. W drzwiach NOVA funkcję dzienną można łatwo włączyć i wyłączyć, w zależności od naszych potrzeb. Żeby ją uruchomić, wystarczy wcisnąć specjalny przycisk po wewnętrznej stronie drzwi – przycisk jest podświetlony i wówczas funkcja jest aktywna. Wyłączamy ją w ten sam sposób, poprzez przyciśnięcie przycisku. Co więcej, może być on widoczny lub ukryty. To drugie rozwiązania pozwala maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo domu.Ukryty przycisk funkcji dziennej czasowej sprawi, że skorzystają z niego tylko te osoby, które wiedzą o jego lokalizacji.

Kolor czarny na dobre wkradł się do łask architektów, projektantów i inwestorów. Nadaje on wnętrzom oraz elewacji budynku eleganckiego charakteru i dobrze wpisuje się w modę na minimalistyczne budynki z industrialnymi akcentami. Nowoczesne okna oraz drzwi zewnętrze w kolorze czarnym mogą być zarazem piękne i funkcjonalne, cieszyć nasze oczy i zapewniać komfort obsługi. Poszukajmy więc inspiracji, które pomogą nam stworzyć modny wygląd naszego domu, niezależnie od tego czy budujemy go od podstaw, czy też remontujemy istniejący już budynek.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.