Czas na przegląd bramy garażowej!

08 czerwca 2020

fotWielkimi krokami zbliża się najcieplejsza pora roku. Słońce coraz częściej wychodzi zza chmur i dostarcza nam witaminy D, dzięki czemu zyskujemy dodatkową energię do działania. Nadal jednak obowiązują nas zasady dystansowania społecznego, a więc większość wolnego czasu spędzamy w domowym zaciszu.

Warto wykorzystać ten moment „spowolnienia” na prace konserwacyjne w domu. W pierwszej kolejności opłaca się zrobić przegląd bramy garażowej – samochód dla wielu z nas stał się przecież w sytuacji zagrożenia epidemicznego preferowanym środkiem transportu.

 

Brama garażowa to ważny element bryły domu. Jeśli jest zadbana, stanowi ozdobę elewacji. Obecnie największą popularnością cieszą się rozwiązania segmentowe, gdyż są trwałe, łatwe w obsłudze, dostępne w różnych ciekawych wykończeniach (nawet imitujących drewno). Dodatkowo, nie zabierają dużo miejsca wewnątrz garażu ani tym bardziej przed wjazdem do niego.Co zrobić, aby zawsze działały bezproblemowo? Wykonywać cyklicznie zabiegi pielęgnacyjne (w ten sposób zachowamy też gwarancję). Na żywotność wyrobu mają przecież wpływ czynniki mechaniczne związane z jego eksploatacją(powtarzające się cykle otwierania izamykania), a także te zewnętrzne – warunki atmosferyczne (np. promieniowanie UV czy deszcz). Konserwację bramy garażowej należy przeprowadzić przynajmniej dwa razy w roku, dzięki temu będzie nam dobrze służyć przez długie lata.

Po pierwsze: mechanika

Jesteśmy gotowi do pracy – tylko od czego zacząć? Pierwszym krokiem powinno być porządne umycie produktu przy wykorzystaniu ciepłej wody z dodatkiem delikatnego detergentu czyszczącego oraz miękkiej ściereczki/gąbki (niewskazane jest używanie myjek ciśnieniowych) –unikniemy wówczas rys napowierzchni bramy.Warto sprawdzić, jakie preparaty do tego celu rekomenduje producent. Szczególną uwagę należy zwrócić na prowadnice podsufitowe oraz łączenia segmentów. Po obfitym spłukaniu płynu myjącego wodą, pozostawiamy bramę do całkowitego wyschnięcia. Następnie wszelkie uszczelki nawilżamy silikonem – sprawdzi się dla przykładu ten do pielęgnacji deski rozdzielczej w samochodzie, a jego nadmiar usuwamy ręcznikiem papierowym. Ponadto trzeba też nasmarowaćprzeznaczonym do tego typu zabiegów smarem zawiasy i trzpienie rolek.

Po drugie: automatyka

Kolejnym ważnym działaniem jest sprawdzenie automatyki. Koniecznie skontrolujmy działanie zabezpieczeń, np. przeciążeniowych orazfotokomórek. Jak rozpoznać, że pracują prawidłowo? Jeśli nastąpi zatrzymanie bramy i jej cofnięcie w przypadku napotkania przygotowanej przez nas przeszkody.Na tym etapie opłaca się skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, najlepiej rekomendowanych przez producenta – mamy wówczas pewność, że dokonają szczegółowego przeglądu i ewentualnej wymiany zużytych elementów.Fachowcy dysponują nierzadko specjalistycznymi programami, dzięki którym mogą sprawdzić błędy nawet na odległość, takimi jak chociażby U-BASE, czyli innowacyjne oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniami BFT.Jeśli obecny napęd bramy nas zawodzi, możemy też wymienić go na nowy. – Zwróćmy uwagę na rozwiązania z inteligentnym systemem zarządzania momentem obrotowym, np. z serii BOTTICELLI BFTz technologiąD-TRACK, która automatycznie iw sposób dynamiczny dobierawłaściwy moment obrotowy i aktualizuje go na wypadek zmian warunków pracy na obiekcie (warunki atmosferyczne, mechaniczne etc.). Wówczas brama będzie działać płynnie, bez obciążeń, a my będziemy cieszyć się dłuższą,bezawaryjną pracą napędu– mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny w BFT Polska, firmy produkującej wysokiej jakości napędy do bram. – W dodatku, taki system to gwarancja ochrony– sprawdza moment obrotowy w każdej chwili i jest w stanie wykryć przeszkodę, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo oprócz fotokomórek – dodaje.

Samochód cieszy, aby jednak pozostał w pełni sprawny przez długie lata, należy go garażować. A jeśli jesteśmy posiadaczami garażu, to warto pomyśleć o dobrej bramie garażowej z napędem automatycznym, a następnie zadbać o jej systematyczne przeglądy. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie korzystać z tego pomieszczenia o każdej porze dnia.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.