Drzwi wejściowe na zimę

08 listopada 2012

Stolpaw

Zima za pasem, a zatem warto przygotować swe domostwa na przetrwanie kilkunastostopniowego mrozu.

     W tym celu wielu właścicieli budynków ociepliło już zewnętrzne ściany swego domu oraz zrobiło zapasy węgla na opał. Ostatnie promienie słońca pozwalają również na wymianę drzwi wejściowych, które skutecznie ochronią nas przed przybyłym za kilka tygodni zimnem. Zanim wybierzemy się do sklepu budowlanego, zwróćmy więc uwagę na czynniki, które zadecydują o wyborze ciepłych, a jednocześnie ekonomicznych drzwi zewnętrznych.

     Proces zakupu drzwi winniśmy rozpocząć sprawdzeniem wymiarów wejścia, aby dopasować nowe drzwi do otworu naszego mieszkania. W większości przypadków standardowa szerokość skrzydła wynosi 90 cm, co daje nam szansę wyboru z większej ilości modeli dostępnych na polskim rynku. Niemniej zdarzają się drzwi o szerokości metra oraz wymiarach niestandardowych, przygotowywanych na specjalne zamówienie.

     Z uwagi na lepszą izolacyjność cieplną warto zastanowić się nad kupnem drzwi otwierających się do wewnątrz. Po pierwsze, drzwi takie są mniej narażone na ekspozycje czynników atmosferycznych. Po drugie łatwiej je otworzyć w przypadku silnych opadów śniegu i powstających za progiem zasp. Warto również pamiętać, że modele otwierane do wewnątrz lepiej dociskają uszczelkę do ościeżnicy, dzięki czemu zapewniają skuteczniejszą ochronę przed utratą ciepła
z naszego domu.

     Na rynku dostępne są drzwi z drewna, aluminium oraz PCV, jednak prym w konkurencji energooszczędności zdecydowanie wiedzie pierwszy rodzaj.
Najtrwalsze są drzwi z drewna klejonego warstwowo, ponieważ są najbardziej odporne na zmiany atmosferyczne, głównie zmiany wilgotności powietrza. Posiadają bardzo wysoki poziom izolacji cieplnej i akustycznej, jak również odznaczają się wysoką wartością estetyczną. – informuje Marcin Pawlak, właściciel Stolpaw.

     Będąc już w sklepie należy zapytać sprzedawcę o współczynnik przenikalności ciepła, który określa stopień w jakim nasze drzwi przepuszczają ciepło
na zewnątrz. Im wskaźnik jest niższy tym mniej ciepła przedostaje się przez drzwi. W Polsce według rozporządzenia Ministra Infrastruktury izolacyjność drzwi nie może przekraczać 2,6 W/(m2K). Najniższym wskaźnikiem przenikalności ciepła charakteryzują się drzwi wykonane z drewna, gdzie w powszechnym użyciu jest pianka poliuretanowa - obecnie najlepszy materiał izolacyjny stosowany do ocieplania drzwi zewnętrznych.
- Naszym produktem skierowanym do budownictwa energooszczędnego jest seria drzwi STOLTERM o współczynniku przenikalności cieplnej wynoszącym jedynie 0,72 W/(m2•K). To obecnie najniższy wskaźnik, dostępny na polskim rynku. – wskazuje Marcin Pawlak.


     Drzwi wewnętrzne to bardzo czuły punkt na mapie termoizolacji naszego domu. Zadbajmy zatem, aby nie niweczyły naszych starań o ciepłe i przytulne pomieszczenia w trakcie kilkunastostopniowego mrozu.

Źródło: Core PR

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.