Mimo kryzysu branża dźwigowa ma się dobrze

21 września 2012

schindler_logo_art_mini01

     Według ustaleń potentata branży dźwigowej, szwajcarskiej firmy Schindler, mimo kryzysu gospodarczego branża dźwigowa jest w dobrej kondycji.

     Sprzedaż dźwigów w 2012 r. wzrosła znacząco w firmie w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Ma to związek
nie tyle z rynkiem budownictwa mieszkaniowego, bo ten w ostatnich latach przeżywa kryzys, ale przede wszystkim z nowymi inwestycjami w infrastrukturę. Na polskich osiedlach rośnie także liczba modernizacji starszych wind, montowanych jeszcze
w dobie PRL.

     Stopniowy wzrost liczby nowo instalowanych w Polsce dźwigów osobowych jest widoczny w kolejnych statystykach publikowanych przez
Urząd Dozoru Technicznego. Wskaźnik wzrostu rośnie w zasadzie niezależnie od nękającego Polskę gospodarczego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat jego dynamika nieco osłabła, ale jest to spowodowane zastojem na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Branżę dźwigową napędzają teraz inwestycje
w infrastrukturę. Powstają nowe biurowce i centra handlowe, a w dużych miastach przeprowadza się kolejne modernizacje obiektów użyteczności publicznej, dworców, stacji, etc.

     Eksperci Schindlera są przekonani, że w najbliższych latach czeka nas stopniowy wzrost wartości rynku. Wszystko dlatego, że ponad 40 tysięcy wind osobowych zamontowanych w budynkach w Polsce nie spełnia norm unijnych. Dlatego dźwigi wysokiego ryzyka powinny zostać wymienione do 2028 roku. Jednak prawdopodobnie większość urządzeń montowanych w latach 70. ubiegłego wieku nie wytrzyma intensywnego użytkowania trwającego ponad 50 lat.

     Z tego powodu właścicieli czekają inwestycje w nowe windy, niemożliwe bowiem, aby kilkunastokondygnacyjny budynek funkcjonował bez dźwigu. Już teraz wspólnoty we własnym zakresie coraz częściej modernizują przestarzałe windy. Firma Schindler realizuje wiele takich projektów w całej Polsce. Największym jest wymiana wind w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie. Dzięki dotacjom unijnym wymienionych zostanie 88 dźwigów.

     Eksperci szwajcarskiej spółki szacują, że w przeciągu nadchodzących kilku lat wartość rynku modernizacji dźwigów będzie stale rosła.

Źródło: Core PR

 

Zobacz także ...

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …
 

Czy po niezliczonej liczbie rekordów sprzedaży nadejdzie ochłodzenie na rynku mieszkaniowym? Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko zbliżające się Targi Mieszkań i Domów, to zdecydowanie nie należy spodziewać się takiego scenariusza. Nowy Adres SA, organizator imprezy, zapowiada, że będą to jeszcze większe targi niż wiosną tego roku.

Więcej …
 

SILVA to inwestycja w spokojnej dzielnicy, przy ul. Żorskiej 37 w Poznaniu, otoczona zabytkowym ceglanym murem. Wyjątkowy  klimat tego miejsca tworzy 11 kameralnych 2-piętrowych miejskich ECO VILLI w pobliżu stawu i starodrzewia. Windy, funkcjonalne rozkłady wnętrz, duże przeszklone balkony czy przestronne tarasy na ostatnich piętrach stanowią o atrakcyjności lokali.

 

Więcej …
 

Poznań, ul. Jasielska

W Poznaniu przy ulicy Jasielskiej (Podolany) powstają mieszkania z balkonami o powierzchni od 49 do 68 m² zlokalizowane w nowoczesnych i eleganckich domach wielorodzinnych. Dodatkowo w budynkach znajdować się będą windy, garaże oraz hale garażowe.

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.