Konkurs „Roca One Design Challenge” już 15 października!

10 października 2022

fotWielkimi krokami zbliża się IV edycja organizowanego przez firmę Roca konkursu „Roca One Day Design Challenge”.W tym roku odbędzie się on 15 października, w formule online.

Na młodych projektantów i architektów czeka wyjątkowe wyzwanie zaprojektowania innowacyjnych produktów do przestrzeni łazienkowej oraz atrakcyjne nagrody. Szczegóły zadania dla uczestników zostaną ogłoszone w dniu konkursu, a rejestracja jest otwarta do 14 października.

 

Kolejne odsłony międzynarodowego, organizowanego cyklicznie od 10 lat, konkursu „Roca One Day Design Challenge”przynoszą emocjonujące zmagania i oryginalne rozwiązania do przestrzeni łazienkowej. W konkursie mogą wziąćudział studenci wzornictwa i architektury, młodzi projektanci i architekci z całego świata. Jednym z podstawowych warunków uczestnictwa jest wiek – akceptowane są wyłącznie zgłoszenia od osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

Wyzwanie konkursowe będzie realizowane w digitalowej formule (każdy będzie mógł pracować z własnego domu czy biura), 15 października br. Zadanie będzie dotyczyło wybranego zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, aszczegółowe założenia zostaną ogłoszone w dniu konkursu. Uczestnicy będą działać pod presją czasu – na wykonanie projektu jest zaledwie kilka godzin. Każdy z nich będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury przy ocenie prac będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

Pierwsza nagroda w IV polskiej edycji konkursu wynosi 1000 EURO, druga – 700 EURO, a trzecia – 400 EURO.

W skład Jury konkursowego „Roca One Day Design Challenge” w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu:dr Jan Kochański – asystent w Pracowni Projektowania Mebla na Wydziale Architektury WnętrzAkademii Sztuk Pięknych w Warszawie, projektant, dr hab. inż. arch. prof. Politechniki Warszawskiej Radosław Achramowicz–kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskieji projektant oświetlenia, Agnieszka Kalinowska-Sołtys– architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Tomasz Pągowski–charyzmatyczny projektant i prowadzący programy telewizyjne, Joanna Dec-Galuk – dyrektor Marketingu Roca Polska.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28 października 2022 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły:Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, zaś patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza.Konkurs zyskał szerokie wsparcie patronów medialnych: Architektura&Biznes, Architektura.info,Architekturadzisiaj.pl, ARCHITEKTURA-Murator, Budujemy Dom, Budujemydom.pl, Czas na Wnętrze, Cztery Kąty, Decoartel.pl, Design/Biznes, designdoc.pl Domosfera.pl, Hometime.pl, InfoArchitekta.pl, Portal MAGAZIF, Pomyslnamieszkanie.pl, Sztuka-wnetrza.pl, ŚwiatRezydencjiWnętrz&Ogrodów, Weranda.

W 2019 roku konkurs otrzymał prestiżową nagrodę „Red dot” a w 2020 – „If design award”, w kategorii: komunikacja.

Strona konkursu: https://www.onedaydesignchallenge.net/en/contests/poland/poland-2022

Zapraszamy studentów wzornictwa i architektury, młodych projektantów i architektów do udziału w konkursie – rejestracja jest otwarta do 14 października, na stronie:

https://www.onedaydesignchallenge.net/en/sign-up?contest=135547

***

Informacje o firmie ROCA

ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design, rozwiązania ekologiczne i funkcjonalność. W ofercie firmy znajduje się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, w tym miski WC w najnowszej technologii Rimless®, toalety i deski myjące, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, w tym z hydromasażem, kabiny, brodziki, meble łazienkowe oraz dodatki. Produkty oferowane są w najnowszych technologiach i wykonane z najnowszych materiałów takich jak: ceramika cienkościenna Fineceramic®, konglomeraty Roca wykorzystywane do produkcji wanien i brodzików typu Stonex® i Surfex® czy najnowsze tworzywo Supralit® wykorzystane do produkcji desek WC.  Początki firmy sięgają roku 1917, kiedy to rodzina Roca rozpoczęła budowę swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w Gavà (Barcelona). Po stu latach od chwili powstania, firma zatrudnia ponad 24 000 pracowników i posiada 82 zakłady produkcyjne, w ponad 170 rynkach na pięciu kontynentach.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.