Laufen przedstawia nową kolekcję łazienkową LUA

22 sierpnia 2022

fotLUA to nowa, kompletna kolekcja łazienkowa firmy Laufen. Łączy w sobie świeże, ciekawe wzornictwo, markową jakość i bogactwo funkcjonalności. Kolekcję stworzył w całości, na zlecenie firmy, francuski projektant ToanNguyen. Dzięki temu LUA jest harmonijna w każdym szczególe – od ceramiki, po wanny i armatury.

 

 

ToanNguyentworzy projekty eleganckich, nowoczesnych wnętrz, których design nigdy się nie nudzi. Projektantowibliskie są ponadto wartości i cele marki Laufen z uwagi na wieloletnią współpracę z firmą. Dzięki swojej wiedzy na temat wysokiej jakości szwajcarskiej produkcji, był zatem w stanie opracować inteligentny, przyjazny dla użytkownika projekt łazienkowy LUA. Wykorzystał jasne kolory i wyrazistość prostokątnych i owalnych kształtów.

 

Proste linie oraz delikatne zaoblenia i promienie krawędzi tworzą przyjemną symbiozę z owalnymi umywalkami, miskami WC, bidetami i wannami. Klasyczna, wyważona kolekcjajest gwarancją tego, że ​​LUA sprawdza się praktycznie we wszystkich stylach aranżacji wnętrz i sytuacjach życiowych – od pierwszej łazienki, po rodzinną łazienkę i późniejszą renowację. Estetyczne, funkcjonalnie doskonałe połączenie elementów ceramicznych z wannami, bateriami tworzy harmonię.

Szeroki wybór umywalek wiszącychi nablatowych

Kolekcja LUA sprawdza się doskonale w codziennym użytku ze względu na swoje przydatne funkcje. Na przykład umywalki mają pojemne wnętrze i obszerne blaty. Kluczowym elementem kolekcji są umywalki prostokątne, które są dostępne w najpopularniejszych rozmiarach – od niewielkich do toalet gościnnychpo podwójne.Dzięki szlifowanym spodom mogą być zawieszane na ścianie lub szafce.Laufen dba o najmniejsze szczegóły, dlatego produkty te posiadają otwory umożliwiające przymocowanie wieszaka na ręczniki bezpośrednio do nich. Unikamy w ten sposób konieczności wiercenia w ścianie.


 

Ponadto w kolekcji dostępne są również umywalki wiszące z owalnym frontem, który odzwierciedla kształt miski. Jeśli syfon musi być ukryty, umywalkę można połączyć z osłoną syfonu Laufen Pro. Do nowoczesnych umywalek z odpływem ściennym i blatem umywalkowym dostępna jest zaś owalna misa umywalkowa o szerokości 500 mm. Wszystkie umywalki w kolekcji dostępne są w kolorach bieli, bieli LCC, Manhattanu, Pergamon i beżu Bahama.

 

Wstępnie zmontowane zestawy składające się z umywalek i szafek

Biała, prostokątna umywalka w wersji „slim” w komplecie z szafką dostępna jest również w trzech rozmiarach. Dzięki temu, że profil umywalki wystaje nieco ponad meblościankę, woda nie kapie na mebel. Co więcej, szafka wyposażona w dwie szuflady bez uchwytów, które licują się z niezwykle smukłą bryłą mebla – oba te elementy tworzą bardzo wysokiej jakości, nieskazitelną estetykę.


 

Miski WC bez kołnierza i dopasowane bidety

 

Miski WC z kolekcji LUA zapewniają również dużą swobodę w projektowaniu łazienki. Miska WC podwieszana z zamkniętym korpusem ceramicznym do ukrytego mocowania jest dostępna zarówno w wersji standardowej, jak i kompaktowej. Do kompletu możemy dobrać także pasujący do całości bidet. W przypadku gdy wymagana jest najszybsza i najprostsza instalacja, kolekcja zawiera również podwieszaną toaletę z otwartym mocowaniem. Tutaj ponownie Laufen zwrócił uwagę na szczegóły estetyczne i zaprojektował toaletę tak, aby syfon nie był widoczny. Dodatkowo do kolekcji należy również WC stojące z odpływem poziomym, pionowym lub vario.

 

Wszystkie miski LUA są bezkołnierzowe i wyposażone w ergonomicznie zaokrągloną miskę oraz eleganckie, wąskie siedzisko i pokrywę, dostępne z funkcją miękkiego zamykania lub bez. Miski WC i pasujący do nich bidet są dostępne w kolorach białym, białym LCC, Manhattan, Pergamon i beżowym Bahama.

 

Eleganckie wanny dla najlepszego komfortu i dobrego samopoczucia

 

Kolekcja LUA pozwala ponadto na korzystanie z komfortu wanny, znajdują się w niej bowiem wanna wolnostojąca. Wykonanajest z zaawansowanego technologicznie materiału Marbond firmy Laufen. Mogą się w niej kąpać nawet dwie osoby równocześnie, ponieważ ma ergonomicznie ukształtowane wgłębienia na każdym końcu, a wylot znajduje się pośrodku. Dzięki dużej, równej powierzchni podłogi i wysoce antypoślizgowemu materiałowi można wygodnie brać prysznic. Jeśli potrzebny jest oddzielny prysznic, brodziki Marbond z serii Laufen Pro dobrze komponują się z kolekcją LUA.

 

Fantastyczne baterie

 

Laufen i ToanNguyen opracowali także w ramach LUA kolekcję baterii, która pasuje do umywalek, bidetów, wanien i pryszniców. Mają smukłe, minimalistyczne wzory, zakrzywione wylewki w kształcie dzioba i wąskie uchwyty. Dźwignie uchwytów są zaokrąglone od spodu, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni – to kolejny z praktycznych detali, do których firma Laufen przywiązuje dużą wagę.

 

Co więcej, używanie tych baterii umywalkowych pozwoli użytkownikom zmniejszyć zużycie energii. Dzięki specjalnemu wkładowi Eco+ bateria zapewni zimną wodę, gdy dźwignia obsługi znajduje się w położeniu centralnym. Ciepła woda popłynie tylko wtedy, gdy dźwignia zostanie przekręcona w lewo.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.