Szybka metamorfoza przedpokoju

13 stycznia 2020

fotJak ważne jest pierwsze wrażenie?Przekonaliśmy się o tym zapewne już nie raz. Często wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, aby mieć wyrobione zdanie na czyjś temat.Dlatego dbamy pieczołowicie o swój wizerunek, choćby starannie dobierając garderobę.

W przypadku domu lub mieszkania taką wizytówką jest przedpokój. Warto wykorzystać wolny czas na jego szybką metamorfozę – wystarczy kilka prostych trików, aby odświeżyć wygląd wnętrza. Już samo przemalowanie ścian może wprowadzić duże zmiany.

 

Przedpokój to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu –tu zbiegają siębowiem drogi wszystkich domowników.Wtym miejscu witamy również gości.Ze względu na niewielki metraż i wielość funkcji, aranżowanie holu może nie należeć do najprostszych zadań. Jeśli jednak dobrze zagospodarujemy dostępną przestrzeń, to zyskamy funkcjonalne, komfortowe i zarazem reprezentacyjne wnętrze. Ostatnie dni lata to dobry moment na tego typu metamorfozy – mamy wówczas zazwyczaj jeszcze trochę wolnego czasu, a dni są dłuższe.

Dobre wrażenie już od progu

Ze względu na swój charakter, przedpokój jest miejscem mocno eksploatowanym i szczególnie narażonym na różnego rodzaju zabrudzenia. Plamy po błocie, przetarcia na ścianach, tłuste odciski małych rączek czy też „pamiątka” po wizycie czworonoga – to tylko kilka przykładów. Dlatego ważne jest, aby pomieszczenie łatwo można było utrzymać w czystości,pomoże w tym pomalowanie ścian z użyciem wysokiej jakości, plamoodpornej farby. W tej roli dobrze sprawdzi się farba ceramiczna, tworząca trwałą, estetyczną powierzchnię, np. MAGNAT CERAMIC. – Powłoki farby MAGNAT CERAMIC nie absorbują zabrudzeń i „trudnych plam”, są także odporne na środki dezynfekujące, zmywanie i szorowanie oraz intensywne użytkowanie, co w przypadku przedpokoju jest bardzo istotne.Produkt jest łatwy w aplikacji, a do wyboru mamy 66 gotowych kolorów – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego  w  FFiL Śnieżka SA.Dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby, możemy szybko (np. z użyciem wilgotnej ściereczki) pozbyć się ze ścian ewentualnych zabrudzeń.

Modelowanie wnętrza kolorem i fakturą

Niezawodne rozwiązanie w postaci plamoodpornej farby to podstawa, lecz nie mniej istotny jest także wybór odpowiedniej kolorystykiwymalowania. Podejmując tego typu decyzje, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość i kształt pomieszczenia.W przypadku małego, wąskiego przedpokoju postawmy na jasne barwy (zwłaszcza jeśli nie ma w nim dostępu do światła dziennego) – odcienie bieli, beże czy rozbielone szarości. Ewentualnie możemy przemalować krótszą ścianę na ciemniejszy kolor niż pozostałe, co optycznie wyrówna proporcje. Całość będzie prezentować się szczególnie atrakcyjnie, jeśli „zagramy” fakturą,np. na jednej ze ścian ułożymy cegłę.– Równie dobrze mogą to być takżestruktury dekoracyjne, zwłaszcza odporny na zmywanieStiuk Wenecki MAGNAT Style, który pięknie imituje szlifowany marmur – tak modny w tym sezonie. Produkt ten łączy w sobie estetykę, trwałość iwysoką odporność na zabrudzenia– dodajeAnna Szymaszek. Jeśli hol jest wysoki, warto zaś rozważyć zdobienie w klimacie lamperii –2/3 powierzchni ponad podłogą malujemy wybranym kolorem, apozostałą część i sufit na biało. Miejsce styku możemy zgrabnie zaakcentować przy użyciu ozdobnej sztukaterii. Ciemniejszą kolorystykę opłaca się również stosować punktowo, np. w strefie, gdzie umieszczamy wierzchnie okrycia i obuwie.

Przemyślany układ

Przy aranżacji przedpokoju zachowajmy przede wszystkim umiar –zbyt duże nagromadzenie mebli i ozdób w tak niewielkim wnętrzu będzie dodatkowo je pomniejszać, a nawet utrudniać użytkowanie. Dlategowybór odpowiedniego, dość minimalistycznego wyposażenia, za pomocą którego okiełznamy wrażenie chaosu, jest tak ważny. Sprawdzą się przede wszystkim sprzęty wielofunkcyjne oraz wszelkiego rodzaju szafy zamawiane na wymiar(najlepiej od podłogi po sufit – w ten sposób wykorzystamy każdy możliwy centymetr pomieszczenia) – najlepiej, jeśli taka zabudowa powstanie na jednej z dłuższych ścian. Doskonale zastąpi ona też tradycyjny, wolnostojący wieszak.

Jeśli przestrzeń natopozwala, zakupmy pojemną komodę z szufladami do postawienia przy drzwiach wejściowych, a utrzymanie wporządku takich drobnych „akcesoriów” jak: czapki, szaliki czy apaszki, nie będzie sprawiać problemów.Na niej może się znaleźć chociażbydekoracyjnalampa – jako dodatkowe źródło światła, a nawet ozdobny wieszak na klucze bądź urządzenie do bezprzewodowego ładowania telefonu. Aby nie zawężać wejścia i zachować ciąg komunikacyjny, tuż przy nim może pojawić sięrównie dobrze wygodne, niezwykle przydatne przy zakładaniu obuwia,tapicerowane siedzisko – wkomponowane w całość zabudowy lub wolnostojące. Przestrzeń pod nim dobrze jest zagospodarować na buty. Przedpokój warto wyposażyć ponadto w lustro, które optycznie powiększy dostępną przestrzeń. Posiadacze długich pomieszczeń mogą rozważyć też galerię zdjęć – wówczas jedna ze ścian będzie pełnić funkcję ekspozycyjną, co wygląda bardzo efektownie.

Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie – pisał Andrzej Sapkowski, Nasze domy są wizytówką nas samych, a więc opłaca się o nie dbać od progu. Latem łatwiej o czystość, ale zbliżające się jesienne słoty i zimowe zawieruchy mogą odbić się negatywnie nawyglądzie mieszkania, zwłaszcza przedpokoju. Najlepiej więc już teraz zatroszczyć się o tąreprezentacyjną przestrzeń i przeprowadzić jej szybką metamorfozę.

Żródło: AVEEX Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.