Szlachetna markiza w Twoim oknie

26 czerwca 2023

 

fotMarkiza to prawdziwaarystokratka wśród szerokiej gamy osłon okiennych. Pełna elegancji, dyskretna i smukła. Jeżeli na upalne dni planujemy skutecznie zabezpieczyć dom przed nadmiernym ciepłem słonecznym, to idealnym rozwiązaniem jest właśnie markiza. Zobaczmy więc dlaczego warto się na nią zdecydowaći jaki model wybrać?

 

 

Markiza budzi skojarzenia z tytułem arystokratycznym lub rodzajem pysznego ciastka. To również rodzaj daszku na tarasie czy balkonie, który ma chronić przed słońcem. Oprócz tej tradycyjnej formy, istnieje również możliwość zastosowania markizy jako osłony montowanej bezpośrednio na oknie – zarówno pionowym, jak i dachowym. To właśnie jej przyjrzymy się bliżej.

Komfortowo i oszczędnie

Podczas upałów szukamy przyjemnego zacienienia, często wewnątrz budynku. Jednak w pomieszczeniach najczęściej panuje temperatura wyższa niż na zewnątrz. Szczególnie w tych usytuowanych na poddaszu. Dzieję się tak, ponieważ promienie słoneczne przenikają do środka przez szybę, a ściany dodatkowo izolują gorące powietrze. Jak tego uniknąć i stworzyć we własnym domu komfortowe warunki? Decydując się na montaż markizy zewnętrznej. To niezwykle trwałe i estetyczne rozwiązanie, które zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza i chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.Przykładem takiego produktu jest markiza AMZ marki FAKRO. Markiza montowana jest po zewnętrznej stronie okna, a więc absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczenia. W efekcietemperatura wewnętrza może spaść nawet o 10˚C. Markiza jest do 8 razy bardziej skuteczna w ochronie przed nagrzewaniem pomieszczeń na poddaszu w porównaniu z roletami wewnętrznymimówiWojciech Chronowski, manager produktu z firmy FAKROPartnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ - Zadbaj o ciepły dom”.

Zamiast ponosić wysokie koszty zakupu, montażu i eksploatacji klimatyzacji, warto zainwestować w bardziej ekologiczne rozwiązanie markizy zewnętrzne. To wybór to z korzyścią dla naszego zdrowia, kieszeni i środowiska.

Mucha nie siada, komar nie wleci

No dobrze, można powiedzieć. Ale co z widokiem na zewnątrz? Czy stosując markizę nie „odetniemy” sobie jednocześnie dopływu naturalnego światła do domu i możliwości oglądania tego, co jest za oknem? Jest na to sposób –markizy FAKRO AMZ posiadają odpowiedni prześwit, który z jednej strony zapewnia widoczność na zewnątrz, a z drugiej pozwala zachować prywatność. Markizy są również zaprojektowane tak, że umożliwiają napływ do wnętrza naturalnego światła – w pomieszczeniu jest zatem wystarczająco jasno i nie ma konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia. Co więcej, zaciągnięte podczas deszczu na oknie dachowym tłumią odgłos spadających kropel, dzięki czemu zyskujemy komfort akustyczny.

Funkcjonalne markizy są dostępne w różnych wersjach – możemy je także dobrać do okien pionowych (fasadowych), co zapewni kompleksową ochronę domu przed słońcem. Tego typu markizy pełnią także funkcję moskitiery – po ich rozsunięciu profile i siatka zabezpieczają przed owadami oraz innymi insektami. Bez obawy o to, że do wnętrza wlecą komary możemy więc np. uchylić okno i przewietrzyć pomieszczenie.

Markiza wygodna w obsłudze

Jak sterować markizami do okien pionowych i dachowych? Można je obsługiwać ręcznie, za pomocą pilota, przełącznika lub smartfona. Na szczególną uwagę zasługuje automatyczny model markizy AMZ Solar. Jest ona zasilana energią ze słońca (akumulatory solarne) i posiada czujnik natężenia światła.W zależności od natężenia promieniowania słonecznego czujnik natężenia promieniowania słonecznego automatycznie uruchamia rozwijanie lub zwijanie markizy, nie dopuszczając do nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia nawet podczas naszej nieobecności.

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do fali upałów, w trakcie których często szukamy wytchnienia w cieniu. Przyjemny, chłodny azyl możemy znaleźć we własnym domu, w którym okna wyposażone są w nowoczesne markizy. To skuteczny i oszczędny sposób na ochronę przed słońcem na długie lata, komfort obsługi oraz wysoka funkcjonalność.

***

Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻ Zadbaj o ciepły dom”: FAKRO, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISPOL, LAHTI PRO, PROLINE, NYXON, PENOSIL, PORTA, SELENA, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, WIŚNIOWSKI Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Patroni medialni:Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.org, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekobudowanie.pl, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ladnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, Muratorplus.pl, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Okna21.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, „Świat Aluminium”, „Świat Szkła”, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.com.pl

Strona internetowa kampanii: dobrymontaz.com

Fanpage kampanii na Facebook’u:https://pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.