Wybierz ciepłe drzwi zewnętrzne i oszczędzaj podwójnie

17 kwietnia 2023

 

fotPrzytulny, ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem? To możliwe dzięki dobrze dopasowanym drzwiom zewnętrznym. Takie drzwi są nie tylko wizytówką budynku, lecz również zapewniają nam komfort i bezpieczeństwo.

 

Jeśli zadbamy o ich odpowiedni wybór oraz montaż, to oszczędzimy podwójnie – zmniejszymy rachunki za energię i możemy uzyskać zwrot części kosztów dzięki dofinansowaniu. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

 

Jeśli mamy nieszczelne przegrody (niewłaściwy montaż) i stolarkę niespełniającą odpowiednich parametrów w całym domu, to straty ciepła są porównywalne do tego, jakbyśmy mieli cały czas otwarte drzwi wejściowe. Ucieka przez nie cenne ciepło, a razem z nim nasze pieniądze, które wydaliśmy na energię. Rozwiązaniem jest zamontowanie ciepłych drzwi, które pomogą nam zaoszczędzić wydatki na ogrzewanie i zapewnią komfortowe korzystanie z pomieszczeń przez cały rok.

 

Drzwi zewnętrzne – otwórz ciepły dom

W przypadku drzwi zewnętrznych na równi z ich estetycznym wyglądem liczy się to, co w środku – czyli solidna, termoizolacyjna konstrukcja. To ona odpowiada za skuteczne zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Na pierwszy rzut oka wybór najlepszego dla naszego domu rozwiązania może jednak wydawać się skomplikowany. Mnogość dostępnych wzorów, kolorów i parametrów użytkowych może przyprawiać nas o ból głowy.

Czas to pieniądz – cenimy więc możliwość prostego zakupu i dopasowaniawyrobu do naszych potrzeb w kilku szybkich krokach. Taką możliwość daje oferta drzwi zewnętrznych stalowych PORTA THERMO. – To 4 linie drzwi w najpopularniejszych modelach i topowych kolorach. Do każdej linii klient może wybrać dowolny pakiet energooszczędny. Zależnie od pakietu energooszczędnego, drzwi posiadają różną ramę konstrukcyjną skrzydła: drewnianą w przypadku pakietu STANDARD lub kompozytową, w przypadku trzech pozostałych pakietów: OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY i PREMIUM ENERGY – mówi Dominika Dembińska, Specjalista ds. Sprzedaży ekspert PORTA THERMO, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”.

Najlepszym rozwiązaniem są drzwi PORTA THERMO z pakietemenergooszczędnym PREMIUM ENERGY (Ud=0,57 W/m2K), dzięki którym wzmocni się cała termoizolacyjnośc domu. Wykorzystany w nich kompozyt to specjalnie zaprojektowana mieszanka ABS i włókna szklanego, które nadają wysoką sztywność, trwałość i wytrzymałość konstrukcji drzwi. Zyskują one doskonałą termoizolację cieplną, a jednocześnie zachowują swoją elastyczność. Kompozyt jest w 100% poddawany recyclingowi.

Smart home na wyciągnięcie ręki

Otwierać i zamykać dom możemy zdalnie. Dzięki temu unikniemy np. problemów z zacinającym się zamkiem czy zgubionym kluczem i zwiększamy poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego. Inteligentne rozwiązania systemów smart homepozwalają obsługiwać drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych oraz poprzez aplikację na smartfonie. Możemy też nadać dostęp czasowego wejścia dla naszych gości. To znacznie zwiększa komfort użytkowania drzwi i pozwala nam zarządzać harmonogramem wejść oraz wyjść na odległość.

 

Szczelny montaż drzwi zewnętrznych

Ciepłe i solidne drzwi zewnętrzne powinny być dobrze zamontowane. W przypadku drzwi PORTA THERMO, razem z produktem można zamówić szczelny montaż trójwarstwowy. – Nasz ciepły montaż to kompletne, systemowe rozwiązanie. Współpracujemy ze zweryfikowanymi i profesjonalnymi producentami elementów do szczelnego trójwarstwowego montażu. Dostawcą ciepłych belek montażowych i progów jest firma MARBET, a dostawcą piany PUR i folii jest producent TYTAN WINS– podkreśla Dominika Dembińska.

Ciepłe drzwi z dofinansowaniem

Przy wymianie drzwi zewnętrznych można pozyskać dofinansowanie. Gdy roczne dochody właściciela lub współwłaściciela domu, w którym wymienione mają być drzwi nie przekraczają 135 000 zł, to można wówczasskorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. Złożenie wniosku w ramach tego programu możliwe jest przez Internet (profil zaufany), w urzędzie gminy, który podpisał porozumienie w sprawie realizacji programu lub w wojewódzkim oddziale Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pomoc w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentów można również uzyskać w punktach sprzedaży renomowanych producentów stolarki. Przy wyborze konkretnego produktu trzeba zwrócić uwagę na to, aby posiadał on określone w programie parametry. Zalecany jest ciepły montaż drzwi, dzięki czemu spełnią one swoją funkcję termoizolacyjną.


Ciepłe, solidne drzwi zewnętrzne to oszczędność energii i komfort użytkowania domu przez cały rok. Dobrze wybrany i zamontowany produkt posłuży nam przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i przez cały ten czas będziemy płacić mniej za ogrzewanie budynku. Jeśli pozyskamy przy tym dofinansowanie na wymianę drzwi, zaoszczędzimy podwójnie.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.