Drzwi zewnętrzne, które chronią i zdobią dom

11 kwietnia 2023

fotWracamy do domu po pracy. Zamykamy za sobą drzwi, zostawiając na zewnątrz nieprzyjemny chłód. Zaparzamy ulubioną herbatę i rozkoszujemy się ciepłem…

Aby taki przyjemny scenariusz mógł w pełni się zrealizować, niezbędnym elementem są właśnie dobrze dobrane drzwi zewnętrzne, które skutecznie chronią budynek przed stratami energii cieplnej. Czy w przypadku tego produktu atrakcyjny design może iść w parze z funkcjonalnością oraz bardzo dobrymi parametrami izolacyjności termicznej?

 

Drzwi wejściowe to prawdziwa ozdoba domu i jego wizytówka. Powinny być więc estetyczne, dopasowane do wyglądu budynku. Takie drzwi mają również za zadanie zapewniać nam bezpieczeństwo.W polskich warunkach klimatycznych bardzo ważną ich funkcją jest także ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymii chłodem. Oszczędność energii wymuszają na nas przepisy (współczynnik przenikania ciepła drzwi zewnętrznych nie może być większy niż 1,3 W/m2K), ale i prosty rachunek ekonomiczny. Im mniej ciepła „ucieknie” na zewnątrz domu, tym mniejsze będą rachunki za jego ogrzewanie.Okres eksploatacji drzwi to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, więc oszczędności zyskujemy przez cały ten czas.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne– wejście z klasą

Jeśli planujemy wymianę starych drzwi zewnętrznych lub ich montaż w nowym budynku, stoimy przed wyborem konkretnego produktu. Czy estetyka i bardzo dobre parametry użytkowe mogą w tym przypadku iść w parze? Jak najbardziej. Nie musimy wybierać drzwi tylko „pięknych” lub tylko „ciepłych”. Przykładem rozwiązania, które łączy w sobie te cechy są aluminiowe drzwi wejścioweThermoSafe Decoral marki Hörmann. Posiadają one wyjątkowo atrakcyjną wizualnie powierzchnię, a przy tym zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną. – Ciepłe drzwi zewnętrzne to ważny, wręcz niezbędny element ciepłego domu. Model ThermoSafe osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziome Ud ok. 0,87 W/m2K oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa dzięki klasie przeciwwłamaniowej RC 3, oferowanej w standardzie. Są to więc drzwi, które potwierdzają, że połączenie piękna, bardzo dobrej ochrony termicznej i wysokiego bezpieczeństwa jest jak najbardziej możliwe – mówi Krzysztof Horała, Prezes Zarządu Hörmann Polska, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – Zadbaj o ciepły dom”.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne dają nam również możliwość personalizacji i dobrania wyposażenia dodatkowego, dopasowanego do naszych potrzeb. W przypadku drzwi ThermoSafe są to m.in. rozwiązania zapewniające łatwy, inteligentny i komfortowy dostęp do domu. Wystarczy wprowadzić kod, przyłożyć palec do czytnika lub po prostu użyć smartfonu.

Wybierz drzwi bez wychodzenia z domu

Liczba dostępnych na rynku modeli drzwi wejściowych oraz ich różnorodnych konfiguracji sprawia, że wybór odpowiedniego produktu nie jest łatwy. Jeśli chcemy zaoszczędzić cenny czas, zamiast wizyty w kolejnych punktach sprzedaży możemy skorzystać z wirtualnego konfiguratora. Dzięki temu, wystarczy kilka kliknięć myszką, aby dopasować wymarzone drzwi. Szybko wypróbujemy dostępne warianty na komputerze lub tablecie, dopasujemy wzór, kolor, wielkość oraz poznamy sugerowaną cenę produktu.

W przypadku drzwi ThermoSafe Decoralmarki Hörmann do wyboru jest 18 wyjątkowych wzorów dekoracyjnych, m.in. z powierzchnią w stylu zardzewiałej patyny, jasnego cementu czy imitującą szlachetne drewniane wykończenie. Nanoszone są one na malowaną proszkowo aluminiową płytę drzwiową opatentowaną metodą powlekania. Charakteryzuje się ona trwałością koloru i wiernym odwzorowaniem detali. Niezwykłej elegancji dodaje też drzwiom profil ramy oraz uchwyty zewnętrzne i aplikacje dostępne w modnym kolorze głębokiej czerni.

Drzwi zewnętrzne z ciepłym montażem

Ciepłe drzwi zewnętrzne zapewnią skuteczną ochronę przed chłodem tylko, gdy zostaną odpowiednio zamontowane. Prace montażowe najlepiej zlecić fachowej ekipie, rekomendowanej przez producenta, zgodnie z zasadą, że dobry montaż jest tak samo ważny, jak dobry produkt. Dzięki temu, w pełni wykorzystamy możliwości, jakie dają nam nowoczesne rozwiązania. Na wymianę drzwi zewnętrznych możemy pozyskać dotację np. z programu „Czyste Powietrze”. W nowej wersji programu,przy zakupie i montażu stolarki drzwiowej wysokość dofinansowania (czyli procent faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych) może wynieść nawet do 100%, przy najwyższym poziomie wsparcia. Zadbamy więc o ciepły dom, już od progu.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.