Inwestycja INVENTIA - historia i nowoczesność

07 kwietnia 2015

img o inwestycji 02Na tyłach szkoły muzycznej,  pomiędzy ulicami Kasprzaka i Głogowską powstaje niepowtarzalny projekt INVENTIA, który  harmonijnie łączy historię i dzień dzisiejszy.

Znakomite położenie, w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Parku Wilsona z Palmiarnią oraz Parku Kasprowicza, decyduje w dużej mierze o atrakcyjności inwestycji. Jednak niepowtarzalny klimat tego miejsca bierze się nie tylko z jego lokalizacji.

Dwa budynki – kameralny zespół apartamentów – założenie w wielu aspektach unikalne: jeden emanuje elegancją zawartą w kilkudziesięciu latach swego istnienia, drugi zaś dopełnia całości przejrzystą prostotą powtarzalnej, czystej bryły.

Pierwszy z nich - kamienica zlokalizowana jest przy ulicy Kasprzaka, na skraju dzielnic Grunwald i Łazarz. Dzielnic, które mimo upływu lat wciąż odróżniają się od reszty miasta specyficznym klimatem i niepowtarzalnym urokiem. Pierwsze kamienice powstały tu w latach dwudziestych XX wieku. Ulica od początku swego istnienia przyciągała interesujące osobowości. Mieszkali tu m.in. malarz Leon Wyczółkowski, Franciszek Łukaszewicz - pianista-wirtuoz, kierownik muzyczny Radia Poznań (obecnie Radio Merkury), piosenkarka Anna Jantar.

Tu pod numerem 13 mieściła się powstała w roku 1926 fabryka rowerów INVENTIA oraz szkoła rzemieślniczo-przemysłowa. Później budynek pozostawał przez długi czas bez opieki, teraz pozostanie przywrócony do dawnej świetności.

INV 03Drugi budynek o nowoczesnej formie zlokalizowany jest w głębi działki (za budynkiem nr I, patrząc od ulicy Kasprzaka), wyższe 4-kondygnacyjne segmenty budynku projektant usytuował na wspólnym, 1-kondygnacyjnym korpusie. Dach parterowej części handlowej jest jednocześnie zielonym tarasem, przeznaczonym do użytku właścicieli mieszkań na I piętrze. Zaprojektowano również rośliny pnące, które będą piąć się na tle ścian wykończonych deskę elewacyjną. Pod budynkiem znajduje się garaż podziemny.

Źródło: Inventa

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.