Wiosenne przebudzenie na Targach Mieszkań i Domów

09 kwietnia 2014

targi tubSzeroka i intensywna promocja Targów Mieszkań i Domów spowodowała, że cykl wiosennych imprez targowych zakończył się bardzo optymistycznie. Marcowa impreza targowa w Poznaniu dała duże powody do satysfakcji zarówno organizatorom jak i wystawcom, przyciągając duże grono zwiedzających.

W wiosennej edycji targów w Poznaniu wzięło udział blisko 120 wystawców – targi to ciągle najlepszy sposób na bezpośrednie spotkanie z konkretnymi osobami zainteresowanymi zakupem nieruchomości oraz poszukującymi odpowiedniego sposobu finansowania zakupu. Dla osób zwiedzających, targi są idealnym sposobem na zaoszczędzenie czasu na zwiedzanie biur sprzedaży deweloperów czy banków. Wystawcy coraz częściej oferują specjalne promocje targowe, co może być bardzo atrakcyjne dla osób, dla których zakup nieruchomości często jest inwestycją życia. Weekend targowy 22-23 marca w MTP dostarczył wystawcom łącznie ponad 11 000 osób planujących zakup swojego nowego mieszkania lub domu. Nie bez znaczenia jest fakt wprowadzenia od nowego roku programu „Mieszkanie dla Młodych”- wielu młodych ludzi postanowiło rozpocząć poszukiwania mieszkania i skorzystać z pomocy rządowego programu zaczynając od targów marcowych, organizowanych przez firmę Nowy Adres SA.

targi1

Targowy weekend (22-23 marca) w Poznaniu, dostarczył wielu zwiedzającym owocnych rozmów o aktualnych ofertach mieszkaniowych deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, agencji nieruchomości oraz poszerzył wiedzę o finansowaniu tych nieruchomości w ofercie banków czy doradców finansowych.

Program „Mieszkanie dla Młodych” spowodował większą aktywność na rynku nieruchomości wśród młodych ludzi. Zwiedzający szukali w dużej mierze swojego pierwszego mieszkania, spełniającego wymagania rządowego programu. Tak jak jesienią, poszukiwano chętnie mieszkań o niedużej powierzchni ale oferujących jak największą liczbę pokoi, w dobrym układzie architektonicznym.

- Duża frekwencja podczas Wielkopolskich Targów Mieszkań i Domów świadczy o tym, że kupujący wrócili na rynek. Decyzjom o zakupach sprzyjają rekordowo tanie kredyty hipoteczne - najbliższa podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej spodziewana jest dopiero jesienią. Dużym magnesem w niektórych miastach jest też rządowy program dopłat do kredytów „Mieszkanie dla Młodych”. Z rozmów z naszymi wystawcami wiemy, że potencjalni nabywcy są dobrze wyedukowani, mieli styczność z ofertami deweloperów wcześniej, a na targi przychodzą dopytać się o szczegóły albo nawet podpisać umowę rezerwacyjną. Chętnie korzystają również z promocji, przygotowywanych przez wystawców tylko na dni targowe – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.

targi

Specjaliści branży nieruchomości uczestniczący w targach byli zaskoczeni dobrym przygotowaniem przychodzących do ich stoisk zwiedzających. Często były to osoby, które pierwszy etap poszukiwań miały już za sobą, miały również dość dobrze sprecyzowane oczekiwania oraz często znały ofertę wystawców. Podczas targów liczyły na negocjacje cenowe interesujących lokali, bardziej szczegółowe opisanie oferty oraz skorzystanie z targowych promocji.
Coraz większą atrakcją dla osób zwiedzających targi jest cykl bezpłatnych seminariów, które organizatorzy i specjaliści branży tradycyjnie na targi przygotowują. Dużą frekwencją cieszyły się głównie wykłady poruszające tematykę programu „Mieszkanie dla Młodych”- podstawy funkcjonowania programu, jak z niego skorzystać, gdzie zaciągnąć kredyt oraz ile ofert na rynku spełnia wymogi tego programu.

W konkursie dla wystawców, który przygotowuje organizator imprezy, pierwszą nagrodę dla Najlepszego Wystawcy Targów Mieszkań i Domów otrzymała firma Nickel Development, drugie miejsce firma Agrobex, a trzecie – Masterm Group.

Targi Mieszkań i Domów to konsumencka impreza, która pomaga osobom poszukującym przy zakupie jednego z najważniejszych dóbr – własnego mieszkania, domu czy działki. Dopełnieniem imprezy jest zwykle oprawa merytoryczna tego wydarzenia w postaci cyklu bezpłatnych prelekcji poświęconych zagadnieniom związanym z zakupem i finansowaniem nieruchomości. Podczas imprezy można skorzystać z indywidualnych porad specjalistów rynku. Wystawcy dysponują najnowszymi ofertami domów i mieszkań oraz specjalnymi promocjami, przygotowywanymi na targi i dostępnymi tylko podczas dni targowych. Imprezie zawsze towarzyszy obszerne wydawnictwo targowe „Nieruchomości Mieszkaniowe – Poznań i okolice”, które każdy zwiedzający otrzymuje przy wejściu na targi. W albumie targowym znajduje się również kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje prawno-finansowe niezbędne przy zakupie nieruchomości. Na terenie imprezy można skorzystać z placu zabaw dla dzieci i pod profesjonalną opieką zostawić na nim pociechy. Organizator zaprasza również zwiedzających do kawiarenki z gorącą kawą i przekąskami a wszystkich wystawców do specjalnie zaaranżowanej Strefy VIP.

Patronami Honorowymi byli m.in. Prezydent miasta Poznania, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Polska Izba Nieruchomości, Polski Związek Firm Deweloperskich i in.

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów odbędzie się 6-7 września 2014 r. na terenie MTP, ul. Głogowska 14 w Poznaniu.

Źródło: KupDOM

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.