Nieskoenergetyczne Osiedle Nektarowe

04 sierpnia 2013

nektarowe tubNiskoenergetyczne Osiedle Nektarowe jest ofertą zamkniętego, kameralnego miejsca zamieszkania dla tych wszystkich, którzy szukają zasadnego ekonomicznie i oszczędnego w utrzymaniu domu, który zapewni bezpieczne jutro, bez ryzyka gwałtownego wzrostu wydatków na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, które dzisiaj, przy prognozowanych nieustannie podwyżkach nośników energii nabierają coraz większego znaczenia.

Osiedle Nektarowe jest projektem, który znacząco różni się od typowej zabudowy szeregowej. Zastosowana najnowsza technologia, spowodowała że domy te charakteryzować się będą bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Ekologiczne materiały użyte do jego budowy oraz eksploatacja zapewniająca wyjątkowo niskie zużycie energii stawia je w kategorii najnowocześniejszych realizacji w naszym regionie. Domy te budowane są metodą tradycyjną udoskonaloną,, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zapewnienie otrzymania założonych dla budownictwa niskoenergetycznego, parametrów technicznych dotyczących szczelności oraz izolacyjności termicznej wszystkich przegród zewnętrznych.

Skuteczna izolacja termiczna, począwszy od ław fundamentowych, poprzez ściany nośne z bloczków ceramicznych z zastosowaniem styropianu najnowszej generacji zapewnia uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dedykowanego dla budownictwa niskoenergetycznego. Szczególną uwagę poświęcono ociepleniu poddasza poprzez zastosowanie naturalnego, ekologicznego materiału izolacyjnego jakim jest wełna drzewna Steico Flex, cechująca się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz ochronę akustyczną. Materiały izolacyjne z włókna drzewnego powstają z naturalnego drewna. Podczas produkcji nie są stosowane żadne szkodliwe dodatki. Dzięki materiałom STEICO będą czuli się Państwo komfortowo we własnym domu: ochrona przed zimnem, upałem i hałasem, przyjemny, z zapachem naturalnego drewna, mikroklimat w pomieszczeniach, sprzyjający szczególnie alergikom. Stolarka okienna również spełniające wysokie wymagania dla tego typu budownictwa: PVC z pakietami 3-szybowymi, ciepłą ramką oraz roletami energooszczędnymi INTEGRO. Stolarka drzwiowa zewnętrzna oraz segmentowa brama garażowa produkcji firmy Hőrmann, z naciskiem na skuteczne ograniczenie strat ciepła.

W każdym z budynków planowany jest montaż systemu rekuperacji (wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła) pozwalającego znacząco wspomóc obniżenie kosztów użytkowania, jednocześnie utrzymując korzystny mikroklimat w pomieszczeniach. System centralnego ogrzewania na komponentach technologicznego lidera branży grzewczej – firmy Viessmann, z możliwością wyboru dwóch podstawowych standardów: oparty na kotle gazowym i wysokosprawnej technice kondensacyjnej z zastosowaniem niskotemperaturowego ogrzewanie podłogowego oraz oparty na pompie ciepła typu powietrze-woda z zastosowaniem niskotemperaturowego ogrzewanie podłogowego. Otrzymanie ciepłej wody użytkowej wspomagane będzie montażem kolektorów słonecznych.

Osiedle Nektarowe to kompleks bardzo korzystnie położony, w strefie czystej ekologicznie północno-zachodniej części Poznania, z dogodnym dojazdem do centrum handlowego miasta oraz terenów rekreacyjno-wypoczynkowych nad pobliskimi jeziorami Strzeszyńskim, Rusałką i Kierskim. Usytuowanie osiedla jest gwarancją ciszy i spokoju dla jego przyszłych mieszkańców oraz umożliwia łatwy i szybki dojazd do Poznania

Polecamy najlepiej umówić wizytę na budowie i zapoznanie się z zastosowanymi rozwiązaniami osobiście. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania – mówi mgr inż. Marek Franckowski, Project manager z ramienia Inwestora – firmy BELVEDER z Kiekrza. Z uwagi na niskoenergetyczny charakter Osiedla Nektarowego i trwające obecnie prace wykończeniowe pierwszego szeregu ( budynki 12-24) obserwujemy stały wzrost zainteresowania wśród kupujących – dodaje wskazując budynki sprawiające od zewnątrz wrażenie gotowych do zamieszkania.

Dodatkową atrakcją jest promocja cenowa obowiązująca na wszystkie segmenty bez względu na ich usytuowanie:

  • Przy podpisaniu umowy – cena podstawowa jednorodzinnego segmentu wynosi tylko 462 000 zł brutto
  • Segment optymalnie wyposażony: w rekuperację, kolektory słoneczne, system inteligentnego domu - FIBARO oraz instalację alarmową - SATEL już za 499 000 zł brutto

Oferta tylko dla pierwszych czterech klientów!

Pomagamy też w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Warto nadmienić, że istnieje też możliwość uzyskania dopłaty do kredytu na zakup budynku energooszczędnego (program dopłat z NFOŚiGW).

nektarowe sypialnia

Źródło: Belveder

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.