Podsumowanie Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

13 września 2012

nowy_adres_logo_art_mini

     W dniach 8 i 9 września w hali nr 3 MTP odbyły się Targi Domów i Mieszkań nowyadres.pl. Na klientów czekali liczni deweloperzy, biura nieruchomości oraz instytucje finansowe. Swoją ofertę zaprezentowało około 120 wystawców.

     Wielu deweloperów rozpoczęcie sezonu wystawienniczego wykorzystuje do zaprezentowania nowych inwestycji. Pierwszy raz
na poznańskim rynku pojawiła sie warszawska spółka deweloperska J.W. Construction. Firma pokazała projekt Oaza Piątkowo,
w którym znajdą się 183 mieszkania. Inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Jaroczyńskiego. Family House wprowadza do sprzedaży inwestycję Topaz.. Sześciokondygnacyjny budynek będzie zrealizowany na poznańskim Górczynie przy ul. Bosej/Myśliwskiej.
Na targach zaprezentowany został też projekt Słowiańska Nova przy ul. Słowiańskiej 36 realizowany przez Masterm Investment. Ekonbud-Fadom przedstawił inwestycję Reduta Nowe Podolany zlokalizowaną przy ul. Jasielskiej w sąsiedztwie fortu VI. Przy ul. Modrej 15 na poznańskim Grunwaldzie budynek z 22 mieszkaniami oferuje PWD.
     Po raz pierwszy zaprezentowane zostały domy szeregowe w Luboniu przy ul. Sobieskiego oraz domy bliźniacze w Sadach przy ul. Lusowskiej.
Obie inwestycje prowadzi spółka Hausner. Dombud Development przedstawił osiedle szeregowców w Borówcu. Chronos Development zaproponował budynki wielorodzinne na Osiedlu Wierzbowym w Rokietnicy przy Trakcie Napoleońskim.
     Kilku deweloperów zaprezentowało na targach kolejne etapy już istniejących inwestycji. Ataner wprowadza do sprzedaży kolejny (trzeci) etap Osiedla Marcelin. Również III etap swojej inwestycji – Osiedla Zodiak, proponuje Dom-Eko. Sap-Property niedawno rozpoczął realizację II etapu inwestycji Dwór Marcelin przy ul. Marcelińskiej. Na targach pojawiły się też oferty drobnych inwestorów, którzy realizują mniejsze projekty, jak np: Osiedle Cztery Stawy
czy Słowikowe Osiedle w Szczepankowie.
     Niektórzy z deweloperów przygotowali dla gości targów specjalne promocje i tak np. PBG Erigo obniżyło cenę ostanich pięciu mieszkań przy ul. Złotowskiej 51 nawet o 44 tys. zł. Taniej o 24 tys. zł klienci targowi mogą kupić domy tego dewelopera w Lusówku. Inną promocją tego dewelopera było obniżenie ceny
o wartość podatku VAT i płatność w systemie 15-85 % w inwestycji Ecoria przy ul. Karpia. PBG Erigo przygotowało też pulę mieszkań w swoich inwestycjach w specjalnych cenach, które umożliwiają ich zakup w programie Rodzina na Swoim.
Nickel Development obniżył ceny domów w Dąbrówce przy ul. Zamkowej. Upusty wynoszą 40 tys. zł. Z kolei Agencja Iwestycyjna zaproponowała następujące rabaty: za mieszkanie 2-pokojowe klient z targów zapłaci o 10 tys. zł, za 3-pokojowe o 15 tys. zł, a za 4-pokojowe o 20 tys. zł mniej niż przed targami. Agencja Iwestycyjna także wprowadziła promocję, która umożliwa nabycie mieszkania w programie Rodzina na Swoim. Obniżka dotyczy mieszkań z inwestycji Żurawiniec Park.stoisko_targi_art_relacja01
     Rabat w wysokości 10 tys. zł oferuje także Chronos Development
– taniej można nabyć ostatnie mieszkanie w Willi Jaśminowej oraz
5 mieszkań w inwestycji przy Trakcie Napoleońskim w Rokietnicy. Również o kwotę 10 tys. zł obniżył cenę Jakon Inwest. Obniżka dotyczy mieszkań z ul. Rolnej w Tarnowie Podgórnym. Taki sam rabat zaoferował KM Building na dom w zabudowie bliźniaczej w Brodowie. Ten sam deweloper obniżył o 20 tys. zł cenę domów wolno stojących.
     BRE Locum na targi przygotowało obniżkę cen w inwestycji osiedle Przylesie Marcelin. Metr kwadratowy wybranych mieszkań może być tańszy o 900 zł. Niektóre mieszkania 2-, 3- pokojowe będą dostępne
w programie Rodzina na Swoim. Klienci Family House w dalszym ciągu będą mogli skorzystać z sierpniowej promocji bez VAT i kupić mieszkanie w cenie netto.
     W Mrowinie można kupić dom wolnostojący przy ul. Kokoszczyńskiej w cenie 4 tys. zł za mkw. Inwestor Rafloor obniżył cenę w tej inwestycji o około 9 tys. zł. Murapol zaproponował rabat
w wysokości 5% na mieszkania mniejsze niż 45 mkw w swojej inwestycji przy ul. Hawelańskiej.
     Nie wszyscy deweloperzy zdecydowali się na obniżki cen w ramach targowej promocji. Niektórzy zaproponowali inne bonusy. Na przykład Kalbud do mieszkań w Swarzędzu dodaje piwnicę o powierzchni 2 mkw. Murapol, oprócz obniżki cen, zaproponował, dla nabywców 3-pokojowych mieszkań, miejsce parkingowe o wartości 15 tys. zł. Bau-Mix deweloper, który realizuje inwestycję Słoneczne Zacisze dorzuca drewniane schody i system centralnego odkurzacza.
     RGR Deweloper dla pierwszych trzech klientów, którzy kupią do 30 września domy z Osiedla Tęczowego koło Kórnika, przygotował bony na wyposażenie nieruchomości. Urbano Inwestycje dla klientów, którzy zakupią mieszkania w inwestycji przy Piątkowskiej 41a oferuje weekend w Hotelu Wierchomla Ski & Spa w Wierchomli Małej.
U niektórych deweloperów promocje targowe obowiazują także po zakończeniu targów.
     W ciągu targowego weekendu osób poszukujących mieszkania lub domu nie brakowało, to jednak było ich mniej niż w trakcie wiosennej edycji. Zainteresowanie targami ze strony deweloperów i innych firm związanych z rynkiem nieruchomości wciąż rośnie. Uważają oni, że jest to dobra okazja by zaprezentować swoją ofertę potencjalnym klientom. Ci z kolei w jednym miejscu mogą przejrzeć i porównać różnorodne oferty.
     Nowy Adres nagrodził wystawców za najlepsze stoisko i obsługę targową. Pierwszą nagrodę otrzymał Ekonbud-Fadom, drugą Akropol Iwestycje,
a trzecią Twoje M.

Źródło: poznanskie-nieruchomosci.pl

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.