Rynek mieszkaniowy Poznań - wrzesień

14 października 2012

Fotolia_5610358_M     Wrzesień okazał się kolejnym miesiącem, w którym spadały ceny nieruchomości. Spadek wyniósł średnio jeden punkt procentowy w stosunku do sierpnia. Największy spadek dotyczył Sopotu gdzie kolejny już miesiąc ceny zniżkowały o ponad 3%.

Nadal w szybkim tempie tanieją mieszkania w Łodzi - 1,6%, w Szczecinie 1,7%. W szybszym tempie niż średnia spadają również ceny w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. W ofercie najłatwiej znaleźć mieszkania dwupokojowe o średniej powierzchni 47m. kw., które stanowią 40,5% podaży. Kawalerki to ok. 12% mieszkań wystawianych na sprzedaż. Zaledwie 2,5% to duże mieszkania o powierzchni ponad 120m. kw. Średnia cena ofertowa dla Poznania to 5190 zł za m. kw.

     We wrześniu nie zanotowano zwiększonego napływu klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości, pomimo zbliżającego się zakończenia programu Rodzina na swoim. W porównaniu z sierpniem średnie ceny sprzedawanych na rynku mieszkań spadły w Poznaniu o 2,3% do 4656 zł za m. kw.


Źródło: Raport Szybko pl Metrohouse i Expandera

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.