Rynek mieszkaniowy Poznań - wrzesień

14 października 2012

Fotolia_5610358_M     Wrzesień okazał się kolejnym miesiącem, w którym spadały ceny nieruchomości. Spadek wyniósł średnio jeden punkt procentowy w stosunku do sierpnia. Największy spadek dotyczył Sopotu gdzie kolejny już miesiąc ceny zniżkowały o ponad 3%.

Nadal w szybkim tempie tanieją mieszkania w Łodzi - 1,6%, w Szczecinie 1,7%. W szybszym tempie niż średnia spadają również ceny w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. W ofercie najłatwiej znaleźć mieszkania dwupokojowe o średniej powierzchni 47m. kw., które stanowią 40,5% podaży. Kawalerki to ok. 12% mieszkań wystawianych na sprzedaż. Zaledwie 2,5% to duże mieszkania o powierzchni ponad 120m. kw. Średnia cena ofertowa dla Poznania to 5190 zł za m. kw.

     We wrześniu nie zanotowano zwiększonego napływu klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości, pomimo zbliżającego się zakończenia programu Rodzina na swoim. W porównaniu z sierpniem średnie ceny sprzedawanych na rynku mieszkań spadły w Poznaniu o 2,3% do 4656 zł za m. kw.


Źródło: Raport Szybko pl Metrohouse i Expandera

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.