Rynek mieszkaniowy Poznań - maj

20 czerwca 2012

Fotolia_5610358_M     Maj okazał się nienajlepszym miesiącem dla posiadaczy mieszkań w Poznaniu. Ceny transakcyjne spadły o 5,4% co jest największym spadkiem w kraju. Wynik ten wydaje się zaskakująco wysoki, tym bardziej, że jeszcze przed miesiącem nie było wyraźnych sygnałów, które dawałyby podstawy do tak istotnych spadków.

     Możmy mówić o istotnej korekcie cen po kilkumiesięcznych wzrostach. Obecnie średnia cena m.kw. mieszkania sprzedawanego na rynku wtórnym wynosi 5130zł, czyli mniej więcej tyle ile na przełomie 2011 i 2012r. Majowe transakcje obfitowały w liczne sprzedaże w cenach 4200-4600zł za m.kw. (wielka płyta), choć pojawiały się transakcje po cenach niższych niż 4000zł za m.kw. Jako plus warto dodać, że różnica pomiędzy cenami ofertowymi a transakcyjnymi jest najniższa i wynosi 5,6%.

     Nieuchronnie zbliżające się wakacje oraz zaangażowanie w Euro 2012 nie sprzyja zajmowaniu się tak poważnymi i angażującymi sprawami jak kupno mieszkania. Można więc przewidywać iż czerwiec będzie kolejnym nie najlepszym miesiącem dla rynku nieruchomości.

Źródło: Raport Szybko pl Metrohouse i Expandera

 

Zobacz także ...

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …
 

Czy po niezliczonej liczbie rekordów sprzedaży nadejdzie ochłodzenie na rynku mieszkaniowym? Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko zbliżające się Targi Mieszkań i Domów, to zdecydowanie nie należy spodziewać się takiego scenariusza. Nowy Adres SA, organizator imprezy, zapowiada, że będą to jeszcze większe targi niż wiosną tego roku.

Więcej …
 

SILVA to inwestycja w spokojnej dzielnicy, przy ul. Żorskiej 37 w Poznaniu, otoczona zabytkowym ceglanym murem. Wyjątkowy  klimat tego miejsca tworzy 11 kameralnych 2-piętrowych miejskich ECO VILLI w pobliżu stawu i starodrzewia. Windy, funkcjonalne rozkłady wnętrz, duże przeszklone balkony czy przestronne tarasy na ostatnich piętrach stanowią o atrakcyjności lokali.

 

Więcej …
 

Poznań, ul. Jasielska

W Poznaniu przy ulicy Jasielskiej (Podolany) powstają mieszkania z balkonami o powierzchni od 49 do 68 m² zlokalizowane w nowoczesnych i eleganckich domach wielorodzinnych. Dodatkowo w budynkach znajdować się będą windy, garaże oraz hale garażowe.

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.