Rynek mieszkaniowy Poznań - maj

20 czerwca 2012

Fotolia_5610358_M     Maj okazał się nienajlepszym miesiącem dla posiadaczy mieszkań w Poznaniu. Ceny transakcyjne spadły o 5,4% co jest największym spadkiem w kraju. Wynik ten wydaje się zaskakująco wysoki, tym bardziej, że jeszcze przed miesiącem nie było wyraźnych sygnałów, które dawałyby podstawy do tak istotnych spadków.

     Możmy mówić o istotnej korekcie cen po kilkumiesięcznych wzrostach. Obecnie średnia cena m.kw. mieszkania sprzedawanego na rynku wtórnym wynosi 5130zł, czyli mniej więcej tyle ile na przełomie 2011 i 2012r. Majowe transakcje obfitowały w liczne sprzedaże w cenach 4200-4600zł za m.kw. (wielka płyta), choć pojawiały się transakcje po cenach niższych niż 4000zł za m.kw. Jako plus warto dodać, że różnica pomiędzy cenami ofertowymi a transakcyjnymi jest najniższa i wynosi 5,6%.

     Nieuchronnie zbliżające się wakacje oraz zaangażowanie w Euro 2012 nie sprzyja zajmowaniu się tak poważnymi i angażującymi sprawami jak kupno mieszkania. Można więc przewidywać iż czerwiec będzie kolejnym nie najlepszym miesiącem dla rynku nieruchomości.

Źródło: Raport Szybko pl Metrohouse i Expandera

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.