Rynek mieszkaniowy w Poznaniu - marzec

18 kwietnia 2012

gn8Orvi2B4CH9HDaVPEetGGkkqSptlaQ_0     Na tle 15 największych miast Polski, w których spadek cen ofertowych w stosunku do lutego 2012 wyniósł średno 0,4% Poznań wpisał się w obraz rynku. Spadek ceny wyniósł 10zł na metr kwadratowy i średnia cena ofertowa mieszkania to 5440PLN/m2.

Można mówić o pewnej stabilizacji cen ofertowych w Ikw. 2012r. Poznań w marcu został liderem nowych ofert, baza mieszkań wystawionych na sprzedaż zwiększyła się aż o 19%.

     Ceny transakcyjne spadają w pięciu z siedmiu badanych największych miast Polski. Poznań jest jednym z miast, w którym ceny nieznacznie wzrosły - 26zł na metr kwadratowy. Wraz ze spadającymi cenami m2 spada również średnia cena nabywanego mieszkania i nawet w Warszawie nie przekracza już 400.000PLN, a w Łodzi można już kupić mieszkanie poniżej 100.000PLN. W Poznaiu średnia cena nabywanego mieszkania to 269.300PLN przy średnim metrażu 51,7m2.

Źródło:
Raport szybko pl metrohouse i expandera

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.