Nowa brama garażowa w starym budownictwie

16 maja 2022

 

fotWiosna to dobry czas na zmiany, także te w najbliższym otoczeniu budynku. Jeśli planujemy więc wymianę starej bramy garażowej na nową – bardziej funkcjonalną i energooszczędną – musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby była ona dobrze dopasowana do istniejącej konstrukcji garażu. Na szczęście są na to sposoby. Jakie rozwiązania ułatwią montaż bramy, nawet przy braku nadproża czy węgarków?

 

Zastąpienie starej bramy garażowej, najczęściej uchylnej lub skrzydłowej, nową konstrukcją segmentową z napędem to większa wygoda obsługi, ograniczenie strat energii cieplnej i możliwość dopasowania produktu do potrzeb domowników oraz do wyglądu elewacji domu. Zwłaszcza, gdy wymieniamy okna i drzwi wejściowe lub ocieplamy budynek, inwestycja w komfortowy dostęp do garażu jest kolejnym, naturalnym krokiem do zwiększenia walorów użytkowych i podniesienia estetyki posesji.

Jaką bramę garażową wybrać przy renowacji?

Wolnej przestrzeni w garażu nigdy za wiele – zawsze nam jej brakuje, gdy planujemy przechować w pomieszczeniu nie tylko samochód, lecz także rowery, narzędzia czy też sprzęt ogrodniczy. Problem ten może uwydatnić się również, kiedy chcemy wykonać modernizację i zamontować nową bramę garażową w miejsce starej. Montaż w już istniejącym budynku nie zawsze bywa łatwy – wyzwanie może stanowić zbyt mała ilość miejsca na zamocowanie wszystkich elementów nośnych. Co więc, jeśli nie mamy odpowiednich warunków do realizacji inwestycji? Nic straconego – w takiej sytuacji możemy sięgnąć po rozwiązania renowacyjne pozwalające nainstalację bramy w otworze garażu bez względu na specyfikę zabudowy.

Z myślą o inwestorach, którzy przeprowadzają renowację garażu przygotowana została brama UniProRenoSystem marki WIŚNIOWSKI. Dzięki jej wykorzystaniu oraz systemowi montażu na specjalnych kątownikach, konstrukcja może być zamocowana zarówno w otworze, jak i poza nim. System jest funkcjonalny i zapewnia estetyczne wykończenie – dopasowane maskownice w kolorze skrzydła bramy pozwalają zakryć ewentualne uszkodzenia ściany, powstałe po demontażu starego wyrobu. – Rozwiązania renowacyjne RenoSystemrozwiązują wiele potencjalnych problemowych sytuacji powstających przy wymianie bramy garażowej. Bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie z uwagi na małą ilość dostępnej przestrzeni, standardowe produkty nie znajdują zastosowania – podkreśla Aneta Kroczek-Macheta, Menedżer Produktu Bramy Garażowe z firmy WIŚNIOWSKI, Partnera kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”.

Montaż bramy bez nadproża? To możliwe

Sytuacje montażowe, z jakimi mamy do czynienia przy renowacji, mogą okazać się niemałym wyzwaniem. Montowane kilkanaście lat temu rozwiązania są pod względem technicznym często zupełnie inne niż te wykorzystywane obecnie. Jedną z barier przy wymianie stanowi zbyt niskie nadproże garażu lub jego całkowity brak. Wówczas dobrym wyborem dla bramy garażowej są rozwiązania renowacyjne RenoSystem z konstrukcją, która pełniąc funkcję stelaża, zastępuje brakujące elementy nadproża lub przestrzeni bocznych. Brama w systemie RenoSystem wykonywana jest z odpornej na korozję stali ocynkowanej, a w komplecie z dobranymi pod kolor maskownicamiprezentuje się bardzo estetycznie.

Jeśli mamy garaż wielostanowiskowy, przy jego modernizacji warto zadbać o ujednolicenie całego frontu budynku z designem płaszcza bramy. Pomogą w tym specjalne blendy renowacyjne, które stanowią uzupełnienie oferty skierowanej do klientów modernizujących swoje garaże.Wiele istniejących garaży mimo posiadania przestrzeni bocznych, ma niskie nadproża. W takich przypadkach firma WIŚNIOWSKI poleca bramę z serii UniPro Nano80, któramoże być stosowana do nadproża o wysokości 80 mm, a jej różnorodne wzornictwo i szeroka paleta kolorów pozwalają dopasować wygląd produktu zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowy.

Modernizując swoją życiową przestrzeń dostosowujemy dom i jego najbliższe otoczenie do aktualnych potrzeb. Wymiana starej, nieszczelnej bramy garażowej na nowy model znacznie ułatwia dostęp do garażu i zapewnia estetyczną spójność wszystkich elementów fasady budynku. Dzięki wykorzystaniu specjalnych rozwiązań renowacyjnych, nawet niewielka ilość dostępnego miejsca nie jest już przeszkodą w spełnieniu naszych marzeń o funkcjonalnej i energooszczędnej bramie.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.