Rozwiązania systemowe do bram dla wygody i bezpieczeństwa

30 maja 2021

fotWygląd bryły budynku oraz jego otoczenia, jest równie ważny co design wnętrza. Każdy element powinien dobrze ze sobą współgrać wizualnie i uzupełniać się pod kątem funkcjonalnym. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania od jednego producenta.

Mamy wówczas pewność, że będą ze sobą kompatybilne pod każdym względem. Spójność jest przecież kluczem do sukcesu projektu architektonicznego.Inteligentny dom to przyszłość budownictwa, więc zwróćmy uwagę na dobór automatyki i dodatków do bram wjazdowych i garażowych, zintegrowanych w ramach jednego systemu sterowania.

 

Dziś producenci, podążając za potrzebami konsumentów, tworzą wyroby zindywidualizowane, łatwe w montażu i zapewniające komfort obsługi. Budowanie czy remontowanie domu można porównać bowiem do układania puzzli – każdy jego element musi nie tylko odpowiadać wizji właściciela, lecz także idealnie pasowaćdo siebie konstrukcyjnie i wizualnie.Ważną częścią składową tej układanki są bramy: wjazdowa i garażowa, które wyznaczają szlak komunikacyjny. Trudno przecież obecnie wyobrazić sobie życie bez samochodu, zwłaszcza jeśli mieszkamy na terenach podmiejskich. Dlatego, dla własnej wygody, do ich zautomatyzowania opłaca się wybrać rozwiązania systemowe.

Wybierz swój pakiet

Czym są rozwiązania systemowe? To produkty kupowane w pakiecie od jednego producenta, które zostały tak zaprojektowane, aby wyglądały spójnie i maksymalnie ułatwiały wykonywanie codziennych domowych czynności.Dobierając zatem automatykę do domu, warto pokusić się o jeden systemsterowania stolarką otworową. Zyskamy dzięki temu funkcjonalność, łatwość obsługi, spójne wzornictwo, oszczędność czasu – nie musimy poświęcać wielu godzin na poszukiwanie pasujących do siebie wyrobów– oraz pieniędzy – nabywając je w pakiecie możemy zyskać atrakcyjny rabat. Co więcej, to również gwarancja łatwiejszego serwisowania – wystarczy zamówić fachowca rekomendowanego przez producenta i wykona on przegląd wszystkich urządzeń.

Postaw na kompatybilność

Szeroki wybór wysokiej jakości produktów, zaprojektowanych z myślą o automatyzacji dostępu do domu czy na teren posesji,znajdziemy bez problemu na polskim rynku, np. wofercie włoskiej firmy BFT, która produkuje rozwiązania trwałe, łatwe w instalacji i intuicyjne w użyciu.– Wytwarzanie systemów automatyzacji dla budynków mieszkalnych jest ważną częścią działalności marki BFT, która stała się międzynarodowym specjalistą ds. kompleksowych rozwiązań tego typu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.W przypadku bram wjazdowych skrzydłowych, opłaca się przyjrzeć bliżej siłownikom z serii PHOBOS, a segmentowych bram garażowych – BOTTICELLI (jeśli zależy nam na kompaktowym siłowniku zwróćmy jednak uwagę na model TIZIANO). Każdy z nich wyposażony jest w technologię D-track, dzięki której automat do bramy wykrywa ewentualne przeszkody, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Z pewnością tę funkcję docenią rodziny z dziećmi czy osoby posiadające zwierzęta. W autoryzowanych punktach sprzedaży eksperci doradzą rozwiązania skrojone do naszych potrzeb.

Co więcej, wszystkie te produkty mogą funkcjonować w ramach jednego systemu, dzięki wykorzystaniu Aplikacji U-Control, za pomocą której można wydać polecenie otwarcia, zamknięcia lub zatrzymania bramy przy użyciu smartfona – prosto, szybko i przyjemnie. U-Control świetnie sprawdzi się w ekosystemie technologicznym zarówno na terenie domów jednorodzinnych, jak i w przypadku dużych kompleksów przemysłowych.

Zakup automatyki od jednego producenta to gwarancja zachowania jednolitego designu, wygody stosowania, funkcjonalności oraz łatwiejszego serwisowania. Pamiętajmy jednak, aby zadbać o prawidłowy montaż wyrobów – tylko wówczas będzie mogli korzystać w pełni z ich zalet. Minimum poświęconego czasu na dobieranie urządzeń – wszystko w jednym miejscu, a maksimum zadowolenia. Czas zatem zacząć układać puzzle naszego inteligentnego domu.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.