Niezawodny partner w planowaniu

16 marca 2020

fotKażda budowa wymaga skrupulatnego planowania. Za ogromnymi przedsięwzięciami stoi grono specjalistów odpowiedzialnych za przewidywanie etapów budowy, optymalizowanie czasu prac i zamówienie wymaganych materiałów w odpowiednich ilościach. Każda zwłoka może równać się ogromnym kosztom.

 

 

Na wydłużenie czasu pracy lub jej wstrzymanie mogą wpłynąć nie tylko bardzo niekorzystne warunki pogodowe, ale także nieodpowiednie przygotowanie projektu lub potrzeba zastosowania niestandardowych rozwiązań. Dlatego najbardziej doświadczeni konstruktorzy i wykonawcy korzystają z szeregu systemów i prefabrykowanych komponentów oraz pomocy producentów, by uniknąć wszelkich problemów w trakcie prac. Tak jest m.in. w przypadku pokrywania wielkopowierzchniowych dachów: hal, magazynów czy fabryk za pomocą membran do izolacji wodnej.

 

Unikalny plan, zoptymalizowana praca

Z myślą o architektach, profesjonalnych dekarzach, konstruktorach i wykonawcach dachów powstało oprogramowanie ProPlan, które jest w stanie określić potrzebne materiały, sposób montażu, wielkość powierzchni, izolację, mocowanie i wymagane akcesoria, po to by znaleźć odpowiednie rozwiązanie dachowe. Program jest w stanie stworzyć trójwymiarową wizualizację konstrukcji w celu porównania różnych systemów dachowych dostarczanych przez firmę Protan.

 

ProPlan pracuje na silniku AutoCad Architecture, dzięki temu bazujące na jednej platformie programy są w stanie przyspieszyć wykonywanie projektów. Dokładne przeprowadzenie obliczeń gwarantuje szereg oszczędności. Zmniejszenie kosztów możliwe jest już napierwszym etapie procesu, czyli logistyce. Wygenerowanie listy materiałów obniża koszty przez zoptymalizowanie ilości zamawianych produktów. – Program ProPlan zapewnia wiele korzyść również osobom odpowiedzialnym za dokumentację. Kosztorysant, wykonawca lub właściciel budynku mają dostęp do wygenerowanej automatycznie dokumentacji i listy materiałów – podsumowuje Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska.

 

Prefabrykowane elementy

Dzięki ProPlan możliwe jest również porównanie niestandardowych rozwiązań dachowych np. tych wykorzystujących docinane na zamówienie arkusze lub rolki materiałów. W takim wypadku dostarczone na teren budowy elementy są od razu gotowe do pokrycia i zainstalowania na dachu. Oprócz elementów wykonywanych na zamówienie, w ofercie norweskiego producenta membran dachowych dostępna jest także najszersza gama prefabrykowanych elementów. Komponenty do izolacji narożników, obróbki przewodów i wywinięć pokrycia na ściany są dostarczane wraz z membranami i również są gotowe do natychmiastowego użycia. Wykorzystywanie prefabrykowanych elementów wpływa na spójny i bezpieczny montaż, ma pozytywny wpływ na estetykę i ogólny wyglądpokrycia dachowego. Komponenty dostępne są w różnych rozmiarach i mogą zostać dopasowane do wielu zastosowań.

Zgodnie z planem

Możliwość korzystania z komputerowych wizualizacji i obliczeń to znak naszych czasów. Zaawansowane oprogramowanie pozwala odważniej i śmielej budować coraz bardziej skomplikowane budowle wymagające najnowocześniejszych materiałów, w najodleglejszych zakątkach świata. Technologiczne rozwiązania napędzają postęp architektury i budownictwa sprawiając, że każdy  złożonym i zaawansowany projekt może stać się prostszy w realizacji.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.