Współczesne techniki montażu okna w warstwie izolacji

02 stycznia 2019

fotZastosowanie montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia daje realne oszczędności energii cieplnej i bardzo dobrze wpisuje się w najnowsze wytyczne w zakresie poprawy efektywności energetycznej budownictwa. Dla sprawnego przeprowadzenia prac i uzyskania pożądanego efektu w postaci „ciepłego” okna, kluczowy jest wybór rozwiązań montażowych dopasowanych do specyfiki inwestycji,

wygodnych w użyciu i do minimum ograniczających ryzyko wystąpienia mostków termicznych.W porównaniu z technikami opartym na konsolach, których odpowiednie rozmieszczenie i przykręcenie zajmuje sporo czasu, rozwiązania oparte na profilach do minimum ograniczają niezbędne czynności montera. W przypadku kompletnego systemu SIMPLEX BASIC AIB, stabilne i ciepłe poszerzenie ościeża umożliwiającego wysunięcie okna poza lico muru zapewniają dedykowane profile, które szybko przytwierdza się do ściany za pomocą kleju montażowego oraz wkrętów. – Przy użyciu SIMPLEX BASIC nie ma konieczności tynkowania ościeża, co zdecydowanie upraszcza montaż i pozwala na szczelne zamknięcie otworu okiennego w krótkim czasie. System daje możliwość łatwego zamocowania okna w warstwie izolacji z wysunięciem 90 mm poza lico muru – mówi dr inż. Karol Kożuch z firmy AIB, producenta wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych.Zarówno dla montera, jak i inwestora ważne jest to, aby montaż okna przebiegł sprawnie i bez problemów. Ryzyko popełnienia przez wykonawcę ewentualnych błędów skutecznie ogranicza jak najmniejsza ilość elementów, które trzeba wykorzystać przy instalacji stolarki okiennej w warstwie izolacji. Na te oczekiwania odpowiadają producenci systemów montażowych, oferując wyroby łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie zapewniające uzyskanie wymaganych parametrów w zakresie energooszczędności.

 

Bezproblemowy montaż


Zastosowanie montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia daje realne oszczędności energii cieplnej i bardzo dobrze wpisuje się w najnowsze wytyczne w zakresie poprawy efektywności energetycznej budownictwa. Dla sprawnego przeprowadzenia prac i uzyskania pożądanego efektu w postaci „ciepłego” okna, kluczowy jest wybór rozwiązań montażowych dopasowanych do specyfiki inwestycji, wygodnych w użyciu i do minimum ograniczających ryzyko wystąpienia mostków termicznych.W porównaniu z technikami opartym na konsolach, których odpowiednie rozmieszczenie i przykręcenie zajmuje sporo czasu, rozwiązania oparte na profilach do minimum ograniczają niezbędne czynności montera. W przypadku kompletnego systemu SIMPLEX BASIC AIB, stabilne i ciepłe poszerzenie ościeża umożliwiającego wysunięcie okna poza lico muru zapewniają dedykowane profile, które szybko przytwierdza się do ściany za pomocą kleju montażowego oraz wkrętów. – Przy użyciu SIMPLEX BASIC nie ma konieczności tynkowania ościeża, co zdecydowanie upraszcza montaż i pozwala na szczelne zamknięcie otworu okiennego w krótkim czasie. System daje możliwość łatwego zamocowania okna w warstwie izolacji z wysunięciem 90 mm poza lico muru – mówi dr inż. Karol Kożuch z firmy AIB, producenta wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych.Zarówno dla montera, jak i inwestora ważne jest to, aby montaż okna przebiegł sprawnie i bez problemów. Ryzyko popełnienia przez wykonawcę ewentualnych błędów skutecznie ogranicza jak najmniejsza ilość elementów, które trzeba wykorzystać przy instalacji stolarki okiennej w warstwie izolacji. Na te oczekiwania odpowiadają producenci systemów montażowych, oferując wyroby łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie zapewniające uzyskanie wymaganych parametrów w zakresie energooszczędności.

Żródło: RedPen Public Relations

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.