Dachowa - II etap osiedla Tęczowego

05 maja 2015

Dachowa w rozbudowie 1RGR Developer ruszył z rozbudową II etapu osiedla Tęczowego, który zakłada powstanie dwóch budynków czterolokalowych oraz dziesięciu lokali w zabudowie szeregowej. Docelowo na osiedlu powstanie kilkaset mieszkań.

W podpoznańskiej miejscowości Dachowa rozpoczęła się budowa II etapu. Łagodna zima spowodowała, że prace idą zgodnie z harmonogramem. W ramach projektu powstaną dwa budynki czterolokalowe, czyli osiem mieszkań o metrażach 70 i 77 mkw. oraz dziesięć lokali w zabudowie szeregowej o powierzchniach 45, 57 lub 99 mkw. W przypadku szeregowca trwa montaż więźby dachowej. Z kolei w zabudowie bliźniaczej wykonywane są prace przyziemne, czyli wylewane ławy fundamentowe i zalewana elewacja. Zakończenie prac związanych z II etapem przewidziano na przełom września i października. – Ze względu na zainteresowanie klientów oraz szybki postęp prac budowlanych intensywnie projektujemy już III etap naszej inwestycji – mówi Renata Glista, właściciel RGR Developer.

Wszystkie mieszkania, które znajdują się na osiedlu Tęczowym, dostępne są w rządowym programie MdM. Cena za mieszkanie parterowe w zabudowie bliźniaczej z ogródkiem i udziałem w gruncie wynosi 255 tys. zł, a za lokale na piętrze z balkonami 249 tys. zł. Z kolei lokum w zabudowie szeregowej z ogródkiem lub balkonem to koszt od 171 do 214 tys. zł.

Dachowa w rozbudowie 2

Inwestor zadbał również o małą architekturę. Powstał już plac zabaw, przewidziane są także dodatkowe miejsca parkingowe. Wybudowane zostaną także drogi wewnętrzne z kostki brukowej, oświetlenia i ławki. RGR Developer zdradza, że w niedalekiej przyszłości na terenie osiedla powstanie małe centrum handlowo-usługowe.

Miejscowość Dachowa położona jest jedynie 15 km na południe od Poznania, a dojazd do centrum metropolii poznańskiej zapewnia szybka trasa S11. W najbliższej okolicy osiedla znajduje się kościół, obserwatorium astronomiczne, przedszkole i szkoła podstawowa oraz inna infrastruktura gwarantująca komfort mieszkania.

Do tej pory na osiedlu Tęczowym zbudowano już cztery budynki czterolokalowe, a kolejne trzy czterolokalowe i sześć w zabudowie szeregowej są w trakcie realizacji. Docelowo ma powstać kilkaset mieszkań, co stanowi jedną z większych inwestycji mieszkaniowych w powiecie poznańskim.

Źródło: RGR Developer

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.