Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie.

11 września 2014

atanerPrzeprowadzka jest zaliczana do najbardziej stresogennych momentów życia, ale sam wybór mieszkania też nie należy do prostych. Niezależnie od tego czy szukamy dla siebie, dla rodziny czy na wynajem jest to poważna inwestycja.

Dokonanie dobrego wyboru jest szczególnie trudne dla tych, którzy przechodzą przez to pierwszy raz. Doświadczenie może nas ustrzec przed pewnymi błędami, ale nie łatwo jest wziąć pod uwagę wszelkie aspekty. Potrzebna jest strategia i schemat działania. Mając na uwadze potrzeby osób poszukujących mieszkania, poznański deweloper Ataner Sp. z o. o. wraz z doświadczonymi agentami nieruchomości sporządził poradnik wyboru mieszkania.

Opracowanie wypunktowuje 28 kwestii, które musimy rozważyć. Dla większej przejrzystości oraz by informacje nie były przytłaczające, porady są podzielone na 4 segmenty odpowiadające etapom zakupu nieruchomości. Krok pierwszy w 7 punktach zwraca uwagę na to, co musimy wiedzieć o mieszkaniu. Druga część poświęcona jest finansom, bo cena mieszkania to nie jedyne, co musimy rozpatrzyć. Kolejny krok zaznajamia z wszystkimi etapami procesu kupna mieszkania, aż po ten wymarzony punkt, któremu poświęcona jest ostatnia część poradnika – odbiór mieszkania.

Całość ma formułę infografiki i jest dostępne na stronie dewelopera www.ataner.pl Kolejne punkty są szczegółowo opisane by ułatwić życie kupującym. Infografika pomoże nam określić strategię wyboru mieszkania. Gdy wiemy już, na co zwrócić uwagę możemy podejmować decyzje wg algorytmu odpowiadając sobie po kolei na wszystkie pytania i sprawdzając czy oferowane lokale spełniają tak wytworzone kryteria.

Źródło: Ataner Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.