Innowacja w służbie komfortu

18 marca 2013

innow tub     Nowoczesne, inteligentne technologie zwiększają komfort naszego życia. Innowacyjne rozwiązania stosowane są również przez producentów stolarki otworowej.

Dzięki ich wykorzystaniu, okna i drzwi stają się bardziej funkcjonalne i bezpieczne, lepiej dostosowane do oczekiwań użytkowników oraz łatwiejsze w obsłudze.
Postęp technologiczny, jaki dokonał się w stolarce otworowej, pozwala na oferowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Efektem stosowania innowacji jest wyeliminowanie niedogodności związanych z codzienną eksploatacją drzwi czy okien oraz uzyskanie produktów „przyjaznych" dla użytkownika. – Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii w branży stolarki otworowej, możemy uzyskać np. lepsze materiały izolacyjne, bardziej funkcjonalne okucia czy też zdalnie sterowane napędy okienne i drzwiowe – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, branżowej organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej – Oczywiście nie wszystkie dostępne na rynku okna i drzwi w równym stopniu wykorzystują innowacje. Wciąż możemy korzystać z rozwiązań bardziej „tradycyjnych", jednak trend w branży jest tu wyraźny – wyrób ma zapewniać użytkownikowi maksimum komfortu i w tym kierunku zmierzają działania producentów – podkreśla Paweł Wróblewski.

inno

Wygoda obsługi

Nowoczesne wyroby stolarki budowlanej stanowią duże udogodnienie - dzięki nim łatwiej jest nam rozwiązać codzienne problemy. Dobrym przykładem może być czynność otwierania drzwi kluczem. Czasem otwarcie drzwi tradycyjnym zamkiem wymaga dużo czasu. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest elektromechaniczny zamek, pozwalający na w pełni automatyczną obsługę drzwi. – Elektromechaniczny zamek wielopunktowego ryglowania jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnej metody otwierania drzwi kluczem – tłumaczy Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi firmy Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, należącego do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Oferowany przez nas zamek można otwierać wygodnie pilotem oraz zintegrować z różnymi systemami kontroli dostępu. Wyposażone w niego drzwi można otwierać np. przy pomocy klawiatury z kodem PIN, telefonu komórkowego poprzez system Bluetooth czy też czytnika linii papilarnych. Wysoki komfort obsługi zapewnia pilot, działający niezależnie od wybranego systemu kontroli. Zamek może być stosowany do drzwi ze wszystkich dostępnych na rynku profili drewnianych, PVC i aluminiowych – dodaje Andrzej Wróblewski. Rozwiązanie w postaci elektromechanicznego zamka jest nie tylko komfortowe, ale zapewnia również bezpieczeństwo i szczelność. Na przykład wchodzące w skład zamka, dwa rygle łączone, tworzą skuteczne zabezpieczenie antywyważeniowe, a przy tym wpływają na dodatkowe uszczelnienie konstrukcji.

inno1inno3inno2

Swobodne otwieranie

Przesuwne drzwi tarasowe to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością. Skrzydła takich konstrukcji nierzadko jednak charakteryzują się dużą masą, co znacznie utrudnia ich otwieranie i zamykanie. Swobodną obsługę umożliwia zastosowanie napędu elektrycznego. Można go znaleźć w ofercie firmy Roto – Napęd pozwala na swobodne, zdalne otwieranie i zamykanie skrzydeł o masie do 250 kg, poprzez naciśnięcie przycisku lub pilotem, co przekłada się na zwiększenie komfortu obsługi – mówi Andrzej Wróblewski – Drzwi są w pełni bezpieczne - jeśli podczas przesuwania, skrzydło napotka na przeszkodę, to automatycznie się zatrzymuje. Zapewnia to ochronę użytkownika przed przygnieceniem lub zranieniem masywną konstrukcją. Zaletą takich drzwi przesuwnych jest również sposób montażu napędu – znajduje się on w niewidocznym miejscu i nie jest przymocowany do skrzydła czy też ościeżnicy. Dzięki temu, że jest ukryty, nie zaburza estetyki całej konstrukcji.

Wyroby z zakresu stolarki otworowej wykorzystujące nowoczesne, inteligentne technologie to doskonałe rozwiązanie dla odbiorców ceniących komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania okien i drzwi. Wraz z rozwojem rynku, oferta zaawansowanych technologicznie produktów powiększa się. Istotną wskazówką przy ich wyborze jest uznana marka producenta i posiadane przez niego doświadczenie, co daje gwarancję wysokiej jakości i niezawodności wyrobu.

Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.