Prawie połowa Polaków buduje z ceramiki

18 marca 2013

Polacy do budowy swoich domów najczęściej wybierają ceramikę. Jak pokazują analizy, aż 44% chce wykorzystać w konstrukcji cegłę, a 45% pokryć dach ceramiczną dachówką.


Tak dużej popularności należy upatrywać nie tylko w tradycji, ale także w postrzeganiu materiałów ceramicznych, jako zdrowe i trwałością dostosowane do zmiennego, polskiego klimatu. Ogromne znaczenie mają także oszczędności związane z procesem budowy oraz późniejszymi kosztami eksploatacji domu.
Wybudowanie domu wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami. Należy m.in. wybrać doświadczoną i profesjonalną ekipę, a także odpowiedni projekt budynku oraz materiały, które zostaną wykorzystane do jego realizacji. Jak wynika z analiz zeszłorocznych planów budowlanych, prawie połowa Polaków stawia na ceramikę. W kategorii ścian konstrukcyjnych najpopularniejsze są pustaki Porotherm oferowane przez firmę Wienerberger, w kategorii dachówek dużym zainteresowaniem cieszy się tradycyjna, ceramiczna karpiówka.

Dlaczego Polacy najczęściej wybierają ceramikę?

„Ceramika budowlana zapewnia odpowiednią ochronę domu i izolację termiczną oraz akustyczną. Dzięki temu nie tylko zwiększa komfort życia domowników, ale także ogranicza dodatkowe koszty związane z eksploatacją domu, np. rachunki za ogrzewanie. To idealny wybór dla osób, które chcą mieć wytrzymały dom bez dodatkowej potrzeby konserwacji" – komentuje dane raportu Mirosław Rzeszutko, Specjalista ds. Produktu – Porotherm Rozwiązania ścienne w firmie Wienerberger.

Odpowiedź na polski klimat

W Polsce pogoda bywa zmienna, pojawiające się duże różnice temperatur w skali roku, obfite opady deszczu lub silnie wiejące wiatry powodują, że elementy domu muszą być odporne na ich oddziaływanie. Ceramika, dzięki zaawansowanej technologii produkcji oraz stosowanym surowcom jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych. Oznacza to wieloletnią ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Zdrowie przede wszystkim

Rozpoczynając budowę własnego domu należy pamiętać o zapewnieniu domownikom odpowiedniego mikroklimatu. Ceramika to naturalny i przyjazny dla środowiska materiał, który jest stosowany w budownictwie od tysięcy lat. Odpowiednie właściwości akumulacyjne sprawiają, że działa ona jak naturalna klimatyzacja domu, zapewniając bezpieczne dla zdrowia i komfortowe warunki mieszkania. Ściana zbudowana z ceramiki budowlanej, wypalanej w temp. bliskiej 1000 st. Celsjusza to także idealne rozwiązanie dla osób wrażliwych na alergie, ponieważ chroni przed zawilgoceniami i rozwojem pleśni.

Wysoka jakość w optymalnej cenie

Cegła ceramiczna wykazuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Dzięki temu możliwe jest wykonanie ściany jednowarstwowej bez warstwy dodatkowego docieplenia. W ten sposób można obniżyć koszty budowy, a zaoszczędzone fundusze przeznaczyć na wyposażenie domu, np. w nowoczesnei efektywne systemy wentylacji. Dodatkowo, ściana zbudowana z cegły ceramicznej utrzymuje odpowiednią temperaturę w domu przez cały rok. Pozwala to ograniczyć rachunki za energię, które w sezonie grzewczym są znaczącym obciążeniem domowego budżetu.
Cegły i dachówki ceramiczne to idealne połączenie tradycji i nowoczesnej technologii. Stosując je do budowy ścian i dachów można nadać wyjątkowy styl budynkowi, a także zapewnić komfort oraz wygodę dla domowników. Ceramika budowlana to również gwarancja wieloletniej ochrony domu. Dlatego jest ona najchętniej wybieranym przez Polaków materiałem budowlanym.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.