Elegancja w nowoczesnym wydaniu

09 stycznia 2013

Yawal drzwi z panelem     Drzwi wejściowe pełnią w budynku ważną rolę – przede wszystkim mają za zadanie chronić wnętrze przed działaniem warunków atmosferycznych, zapobiegać stratom ciepła, charakteryzować się wytrzymałością i trwałością.

Masywna konstrukcja rzadko odznacza się jednak wysoką estetyką. Najlepszym rozwiązaniem są drzwi wejściowe łączące w sobie zalety użytkowe oraz atrakcyjny wygląd.
Drzwi wejściowe mają istotny wpływ na to, jak postrzegany jest cały budynek. Zaniedbane, zniszczone i mało estetyczne, źle świadczą o właścicielach obiektu. Co więcej, nieszczelne drzwi generują znaczne straty ciepła, przekładające się na zwiększone rachunki za ogrzewanie. Przy rosnących kosztach energii, inwestycja w wysokiej jakości konstrukcje drzwiowe może przynieść znaczące oszczędności.

Lekkość i atrakcyjny design

Współczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na stworzenie drzwi wejściowych, które łączą w sobie wytrzymałość, wysokie parametry termiczne oraz nowoczesny design. Drzwi, mimo, że zbudowane z solidnych materiałów, mogą więc sprawiać wrażenie „lekkich", nie dominujących wnętrza konstrukcji. Osiągnięcie takiego efektu umożliwiają np. przeszklenia, które dodatkowo wpuszczają do pomieszczeń naturalne światło słoneczne oraz stosowanie ukrytych zawiasów, korzystnie wpływających na estetykę konstrukcji. To ostatnie rozwiązanie wykorzystane zostało w systemie PANdoor TM 77, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych konstrukcji drzwi wejściowych. – System PANdoor TM 77 odznacza się nowoczesnością, lekkością i ponadczasową wręcz elegancją. Przy jego tworzeniu mieliśmy na uwadze uzyskanie bardzo dobrych parametrów użytkowych oraz spełnienie panujących na rynku trendów estetycznych – tłumaczy Wojciech Kulej, Kierownik Produktu Okna i Drzwi w firmie Yawal, jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce – Zastosowane w systemie rozwiązania – ukryte zawiasy, możliwość zastosowania paneli o dowolnym wzorze z aplikacjami ze stali nierdzewnej i ozdobnym frezem oraz szeroki wybór kolorystyki – to niewątpliwe zalety drzwi PANdoor TM 77, przekładające się na ich wysoką estetykę – podkreśla Wojciech Kulej.

Szczelne drzwi, ciepłe wnętrza

Nieszczelność drzwi wejściowych najbardziej odczuwalna jest w okresie zimowym, gdy mroźny, nieprzyjemny wiatr dostaje się do wnętrza przez różnego rodzaju szczeliny. Znaczne ograniczenie strat ciepła można osiągnąć poprzez wybór rozwiązań charakteryzujących się wysokim parametrami użytkowymi. W celu podniesienia izolacyjności cieplnej drzwi stosuje się przekładki termiczne. – Przekładki termiczne zastosowane w systemie drzwi PANdoor TM 77 pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo wysokich parametrów termicznych – współczynnik przenikania ciepła Uw =1,2÷0,8 W/m2 K, ale również na eliminację naprężeń cieplnych wywołanych różnicami temperatur – mówi Wojciech Kulej – W przypadku drzwi wejściowych istotne są też: przepuszczalność powietrza, wodoszczelność oraz izolacyjność akustyczna. Ta ostatnia wyrażana jest we wskaźniku Rw,, który dla systemu PANdoor TM 77 jest równy 30-40 dB – dodaje ekspert firmy Yawal. Drzwi o takiej izolacyjności akustycznej będą skutecznie zatrzymywać hałas dobiegający z zewnątrz, zapewniając w pomieszczeniach przyjemną ciszę i spokój.

Z punktu widzenia funkcjonalności drzwi wejściowych, istotne są ich szerokie możliwości konstrukcyjne, pozwalające na dopasowanie wyglądu konstrukcji, jej budowy i detali do danego wnętrza oraz do indywidualnych wymagań odbiorcy. W przypadku drzwi PANdoor TM 77 zostało to osiągnięte poprzez dostępność systemu w trzech wersjach – jednostronnie licowanej, dwustronnie licowanej oraz dwustronnie licowanej z zastosowaniem ramki dekoracyjnej, a także dzięki możliwości wykonywania skrzydeł w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy. Przy wyborze rozwiązań drzwi wejściowych istotna jest również szybkość i łatwość montażu oraz renoma producenta, przekładająca się na wysoką jakość konstrukcji oraz jej długoletnią eksploatację.

 

Źródło: RedPen.pl

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.