Teren bezpiecznie ogrodzony

21 grudnia 2012

tabal logo    Czasy się zmieniają, jednak potrzeby człowieka pozostają te same - od wieków dąży on do ochrony i wyraźnego zaznaczenia granic swojej przestrzeni. Współcześnie, funkcję ochronną spełniają ogrodzenia, umożliwiające trwałe zabezpieczenie terenu oraz znajdujących się na nim osób i obiektów.


   Wytrzymałe i solidne ogrodzenie terenu pozwala na skuteczną ochronę przed niepowołanymi gośćmi oraz wydatnie wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców posesji. Oprócz tego, ogrodzenie powinno charakteryzować się wysoką estetyką i dobrze komponować się z otoczeniem.

 

Posesja pod ochroną tabal teren bezpiecznie ogrodzony004

    Popularność, jaką cieszą się domy jednorodzinne budowane pod miastem, jest związana z potrzebą zapewnienia spokoju i posiadania „kawałka własnej przestrzeni”. Ogrodzenie posesji powoduje, że zachowuje ona autonomię i daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Kluczową decyzją w przypadku zabezpieczenia terenu jest wybór materiału, z którego będzie ono wykonane. Stosunkowo najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie z siatki, która charakteryzuje się wysoką trwałością. Takie ogrodzenie nie jest jednak zbyt estetyczne i stanowi łatwą do pokonania przeszkodę dla złodzieja. Popularnością cieszy się zabezpieczenie terenu wykonane z drewna, które cechuje wysoka estetyka. Jego minusem jest konieczność okresowej wymiany i częstej konserwacji drewnianych elementów. Trwałe i wytrzymałe są ogrodzenia kute, które odznaczają się także wysokimi walorami estetycznymi. Decyzja o ich zakupie oznacza jednak wyższe koszty.

Lekkość i wytrzymałość

    Jednym z popularnych rodzajów zabezpieczenia terenu są panele ogrodzeniowe, charakteryzujące się uniwersalnością i estetycznym wyglądem. Panele te są idealnym rozwiązaniem do ogrodzenia posesji prywatnych – dzięki swojej ażurowej budowie nie dominują przestrzeni i, przy odpowiednim zabezpieczeniu, cechują się wysoką odpornością na korozję. Ogrodzenia panelowe dostępne są w dwóch, różniących się od siebie budową, rodzajach. Panele 2D, czyli płaskie, pozbawione są przegięć, podczas gdy panele 3D wyposażone są w przetłoczenie. Takie rozwiązania oferuje firma Tabal Techfence - producent kompleksowych systemów ogrodzeniowych – W przypadku paneli 3D wysoką sztywność, przekładającą się na dużą wytrzymałość ogrodzenia zapewniają przegięcia – tłumaczy Marek Malec, doradca techniczny firmy Tabal Techfence – Natomiast w panelu płaskim – FLAT, odpowiednia sztywność jest uzyskana dzięki wykorzystaniu jednej warstwy drutów pionowych oraz dwóch warstw drutów poziomych. Taki panel nie wymaga już stosowania przetłoczeń – dodaje Marek Malec

 

Wysoka jakość, rozsądna cena

    Ogrodzenie panelowe to także dobry stosunek jakości do ceny – jest ono tańsze i szybsze w montażu niż ogrodzenia kute i odznacza się większą wytrzymałością w porównaniu z siatką. Istnieje też możliwość łączenia paneli z bramami, furtkami czy też gabionami – Połączenie paneli ogrodzeniowych i gabionów może przynieść naprawdę ciekawy efekt wizualny, pozwalając na stworzenie wytrzymałego i trwałego zabezpieczenia terenu – mówi Marek Malec – Przy wyborze paneli należy zwrócić uwagę na to, jaką ochronę przeciwkorozyjną oferuje ich producent. W przypadku paneli Tabal Techfence takie zabezpieczenie może być wykonane poprzez ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny połączony z lakierowaniem proszkowym oraz ocynk ogniowy połączony z lakierowaniem. Na nasze panele zabezpieczone ocynkiem ogniowym i lakierem proszkowym udzielamy nawet do 10 lat gwarancji – podkreśla ekspert Tabal Techfence.
    Ogrodzenie to nieodłączny element każdej posesji. Podstawowymi cechami zabezpieczenia terenu są wysoka wytrzymałość i trwałość, przekładająca się na długość eksploatacji. Zalety te, w połączeniu z prostotą montażu i dobrym stosunkiem jakości do ceny, umożliwią stworzenie ogrodzenia, które solidnie zabezpieczy posesję, także podczas nieobecności jej mieszkańców. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas dalekich wyjazdów, a dla złodziei – okres wzmożonej aktywności. Wytrzymałe ogrodzenie, połączone z systemami alarmowymi, może skutecznie chronić przed włamaniem i sprawić, że podczas świąt nie trzeba będzie się martwić o bezpieczeństwo posesji.
 

tabal teren bezpiecznie ogrodzony002tabal teren bezpiecznie ogrodzony003

Źródło: Red Pen
    

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.