Przyjazna zima z pilotem FAAC

28 listopada 2012

faac logo art mini

       Śnieg, mróz, błoto pośniegowe, deszcz – takie warunki atmosferyczne nigdy nas nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz, szczególnie gdy musimy się z nimi zmierzyć po wyjściu z ciepłego samochodu.

   Otwieranie bramy wjazdowej czy też garażowej pilotem to duża wygoda, w szczególności w okresie zimowym. Pilot otworzy bramę bez konieczności wychodzenia z samochodu. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy siłownik nie będzie przysłonięty śniegiem bądź oblodzony.
- W okresie zimy niezwykle ważne jest usunięcie pokrywy śnieżnej z okolic bramy i napędu. Dobrze odśnieżona brama z pewnością będzie dobrze współpracowała z pilotem - wyjaśnia Sławomir Baran, ekspert z firmy FAAC. – Zwróćmy też uwagę czy fotokomórka bezpieczeństwa nie jest przysłonięta przez zalegający śnieg, który może zablokować bramę. Dzieje się tak ponieważ fotokomórki podczerwieni same wykrywają napotkane przeszkody na drodze - dodaje ekspert z FAAC.

Pilot FAAC pracuje z wieloma urządzeniami


   Pilotem FAAC  433 Mhz SLH możemy otworzyć bramę nawet z odległości do 150 m. Przy tym pozwala nam on zarządzać bramą wjazdową i garażową. - Taka technologia pozwala dostosować pilot do naszych własnych potrzeb. A dokładniej możemy obsłużyć 2 urządzenia (pilot dwukanałowy) oraz 4 (pilot czterokanałowy) -  mówi Baran.
   To nie jedyna wygoda na zimową pogodę. Okazuje się, że urządzeniem FAAC może cieszyć się cała rodzina – nie trzeba ograniczać się do jednego pilota. Dzieje się tak ponieważ pilot radiowy firmy FAAC posiada technologię SLH - kod Self Learning Hopping (system opatentowany przez firmę). Co nam to daje? - Pozwala na szybkie rozbudowanie systemu o nowych użytkowników. SLH umożliwia bowiem programowanie pilota od pilota - tłumaczy Sławomir Baran. Producent pilota nie zapomniał też o takich cechach jak funkcjonalność i wygoda. Zawiera on ochronę przed włamywaczami i uniemożliwia otworzenie bramy z obcego nadajnika. Jest to możliwe dzięki zmiennemu kodowi – zmienia się on za każdym razem przy użyciu pilota.
   Designerski pilot sprawdzi się także w każdych warunkach atmosferycznych. Będzie on dobrze pracował nawet przy - 20’C (w lecie przy +55’C).

faac przyjazna zima z pilotem art001faac przyjazna zima z pilotem art002

Źródło: Bandera

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.