Mieszkanie nowe, ale urządzone

20 listopada 2012

mieszkanie_nowe_ale_urzdzone_mini001

     Urządzanie mieszkania to dla jednych wielka przyjemność, a dla innych dodatkowe problemy. Aby ich uniknąć, można zdecydować się na zakup mieszkania wykończonego „pod klucz”, do którego można wprowadzić się zaraz po zakupie.

     Decydując się na zakup mieszkania stajemy przed wieloma wyborami. Jednym z nich jest - czy zdecydować się na mieszkanie w stanie deweloperskim czy też kupić mieszkanie „pod klucz”, w którym jest więcej elementów wykończenia, takich jak drzwi wewnętrzne, urządzone kuchnia i łazienka. Pomalowane są ściany, położona podłoga. Klient otrzymuje od dewelopera apartament całkowicie już przygotowany do zamieszkania. Wystarczy tylko wnieść meble i wprowadzić się bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac. Niewątpliwą zaletą drugiego typu mieszkania jest fakt, że nie musimy martwić się o jego wykończenie, ponieważ firma deweloperska robi to za nas, co oznacza oszczędność czasu i dodatkowych problemów. W przypadku pracy własnymi rękoma, czas potrzebny na wykończenie całego mieszkania może być nawet kilkukrotnie dłuższy niż w przypadku korzystania z usług profesjonalnych ekip.
     Tak naprawdę nigdy nie wiemy jednak, na jaką ekipę budowlaną trafimy i czy uda się jej bez żadnych usterek wykończyć nasze mieszkanie. Czynności takie, jak instalacja armatury i ceramiki, kładzenie podłóg, montaż zabudowy meblowej czy nawet malowanie ścian często mogą skończyć się błędami wykonawczymi. Tymczasem decydując się na gotowy do zamieszkania lokal, możemy mieć gwarancję, że deweloper będzie solidnym wykonawcą. Warto korzystać tylko ze sprawdzonych fachowców, bowiem mieszkanie służyć ma nam latami, a nieraz i przez całe życie.
     Z reguły koszty urządzenia mieszkania przez dewelopera są niższe niż jeśli robimy to z udziałem wynajętej ekipy, ponieważ deweloper ma dostęp do materiałów wykończeniowych, które kupuje z rabatem. Często urządzenie jest też wliczone w całościową cenę mieszkania, która nie różni się znacznie od ceny mieszkania w stanie deweloperskim. W Poznaniu różnica między średnią ceną metra kwadratowego z rynku wtórnego i pierwotnego jest na tyle wysoka (821 zł – jak wynika z badań z 2010 r. przeprowadzonych przez Home Broker), że zakup mieszkania z opcją „pod klucz” jest opłacalny. Co więcej, dzięki temu, że kupujemy już gotowe mieszkanie, możemy szybciej się do niego wprowadzić. Niektórzy deweloperzy proponują wykończenie mieszkania bez dopłaty. – Taka oferta może znaleźć więcej nabywców niż w przypadku częściej stosowanych promocji cenowych – twierdzi Rafał Stenclik, doradca z poznańskiego oddziału Home Broker.
     Tego typu mieszkań nie ma jednak wiele na naszym rynku. W Poznaniu oferuje je firma Ataner, która na Grunwaldzie buduje Osiedle Marcelin, gdzie można wybrać spośród mieszkań w stanie deweloperskim lub mieszkań „pod klucz”. – Ważna jest dla nas ciekawa i różnorodna oferta, dlatego staramy się zaspokoić różne potrzeby, zarówno osób, które chcą same zaprojektować wystrój mieszkania, jak i tych, które wolą wprowadzić się do swojego nowego „M”, gdzie będzie już urządzona kuchnia i łazienka – mówi Przemysław Czamański z firmy Ataner. A więc - dla każdego coś miłego. Na rozległym, ponad 4,5 – hektarowym terenie tuż obok Lasku Marcelińskiego, powstaną łącznie cztery etapy osiedla z budynkami o różnych wysokościach, od 5 do 8 pięter.
     Coraz więcej osób pyta w biurze sprzedaży o mieszkania wykończone pod klucz. Na ten trend niewątpliwy wpływ ma także sytuacja gospodarcza, która sprawia, że deweloperzy oferują nabywcom korzystne warunki cenowe. Również w innych krajach Europy tego typu standard jest już normą.

mieszkanie_nowe_ale_urzdzone_art001

Źródło: Animade

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.