Z technologią na „ty”, czyli zawansowany napęd C721

12 listopada 2012

faac_logo_art_mini

     Ma elegancki design i jest wyposażony w nowoczesną technologię, która zwiększa wydajność mechaniczną oraz redukuje drgania i hałas – to tylko kilka z cech jakie posiada napęd firmy FAAC.


     Napęd C721 został  stworzony  z myślą o bramach przydomowych,faac_zaawansowany_naped_art001 których ciężar skrzydła wynosi maksymalnie 800 kilogramów. Jest to model  „idący z duchem czasu” i wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne. Wyposażono go w przekładnie cykloidalną (patent firmy FAAC) – urządzenie, które charakteryzuje kompaktowa obudowa. Reaguje ono szybko na zmiany obciążeń,
co w przypadku ruchu bram jest  atutem. Przy tym zwiększa wydajność mechaniczną o ponad 80 procent. Zmniejsza drgania  i hałas, dzięki czemu użytkowanie bramy staje się znacznie przyjemniejsze. Jest to możliwe dzięki przesunięciu zębatek przekładni o 180 stopni. Rozłożenie nacisku na wiele punktów styku gwarantuje niezawodne i długoletnie działanie.
     Zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe zapewnia centrala sterująca E720, która bezpośrednio kontroluje siłę ciągu (maksymalna siła ciągu 320 N) napędu oraz enkoder, który odwraca ruch skrzydeł w przypadku wykrycia przeszkody. Warto dodać, że powyższe modele można łatwo skonfigurować dzięki prostej regulacji poszczególnych parametrów oraz możliwości wybrania 10 trybów pracy.
     Obok nowych technologii architekci z firmy FAAC nie zapomnieli też o designie C721. Obudowa napędu charakteryzuje się nowoczesnym, eleganckim wzornictwem.

Źródło: Red Pen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.