Zima nie musi być groźna dla napędu do bram

08 listopada 2012

faac_logo_art_mini

     Zanim zima rozpocznie się na dobre warto poświęcić trochę czasu napędowi zarówno temu wmontowanemu w bramę garażową, jak i posesyjną. Dobrze przygotowany napęd pozwoli nam cieszyć się przez całą zimę.

     Śnieg, deszcz i minusowe temperatury – takiej pogody możemy
spodziewać się podczas zimy. Już dzisiaj warto pomyśleć
o faac_zima_bramy_art002przygotowaniu się na nią i zabezpieczyć naszą posesję.
     Powinniśmy pomyśleć nie tylko o odpowiedniej  ochronie domu, ale także o bramie
z napędem, która w zimę może sprawić kłopot.
- Jeśli nie zadbamy o siłownik przed zimą i w trakcie niej to możemy doprowadzić do jego uszkodzenia  - ostrzega Sławomir Baran ekspert z firmy FAAC. Bardzo często w takich momentach uznajemy, że mamy złej jakości napęd.
Z doświadczenia wiem, że przyczyną awarii jest zaniedbanie ze strony właściciela siłownika.
A można go przygotować na zimowe warunki atmosferyczne
– przekonuje Sławomir Baran.

Napęd pracujący na medal


     Istnieje kilka żelaznych  zasad, które sprawią, że automatyczne bramy będą pracować bezawaryjnie. Jeszcze przed zimą należy dokonać przeglądu napędu, który zamontowaliśmy
w bramie garażowej i posesyjnej.  Problemem może okazać się także zalegający śnieg.
– Niektórzy traktują bramę skrzydłową jako narzędzie do odśnieżania. Takie czynności mogą doprowadzić do awarii siłownika i bramy
– informuje Sławomir Baran.
     Dlatego warto za pomocą łopaty usunąć pokrywę śniegową i lodową, która tworzy się wokół napędu – zarówno przy bramach skrzydłowych, jak i przesuwnych. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odśnieżenie prowadnic w bramie przesuwnej. Zaniedbanie tych czynności może sprawić, że bramy będą źle funkcjonowały  - nie domkną się lub będą pracować wolno.
- Warto zadbać również o fotokomórkę. Zasłonięta spowoduje zablokowanie bramy. Dzieje się tak ponieważ fotokomórki podczerwieni zdalnie wykrywają przeszkodę na drodze ruchu bramy - wyjaśnia Sławomir Baran.
     Nie zagraża to jednak naszemu bezpieczeństwu, gdyż nowoczesne siłownik FAAC są wyposażone w zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe, które zapewnia moduł elektroniczny montowany w centrali sterującej.
- Kontroluje on bezpośrednio siłę ciągu napędu. W przypadku awarii spowodowanej na przykład zalegającym śniegiem - mechanizm odblokowujący siłownika umożliwia odblokowanie skrzydeł bramy i obsługę ręczną
– wyjaśnia Sławomir Baran.
     Zastosowanie się do powyższych zasad z pewnością sprawi, że brama posłuży nam przez długie lata. Wytrzyma nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dla przykładu napęd do bram skrzydłowych 414 Long i D700HS (do bram garażowych) będą sprawnie pracowały w temperaturach od - 20°C do +55 °C.  Jeszcze lepiej w trudnych warunkach poradzi sobie siłownik hydrauliczny 402 FAAC do bram skrzydłowych. Będzie on działał idealnie nawet wtedy, kiedy temperatura spadnie do -40°C (maksymalna temperatura dla tego modelu również wynosi +55°).

 

faac_zima_bramy_art001

Źródło: Red Pen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.