Napędy do drzwi, które wtapiają się w architekturę

19 września 2012

faac_logo_art_mini

     Eleganckie, funkcjonalne, bezpieczne, zbudowane zgodnie z przepisami – takie powinny być idealne napędy do drzwi automatycznych.

     Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża centrum handlowego, hotelu, biurowca, banku bez drzwi wyposażonych w napęd elektryczny. Taki mechanizm otwiera/zamyka skrzydło bądź skrzydła bez naszej ingerencji.  To duża wygoda nie tylko dla właściciela budynku, ale także dla osób korzystających z usług danego lokalu.
Nie wyobrażam sobie sprawnej komunikacji bez automatycznych drzwi w banku, centrum handlowym czy też na lotnisku – mówi Rafał Wolny, kierownik
ds. nowych projektów z firmy  FAAC. Specjalista z firmy FAAC zauważa jeszcze jedną ważną rzecz obok wygody.
- Tu chodzi także o równe szanse w poruszaniu się.  Z pewnością osobom niepełnosprawnym czy też kobietom z wózkiem będzie o wiele łatwiej pokonać drzwi, kiedy otworzą się automatycznie. Tradycyjne drzwi, bez napędu, mogłyby być dla nich barierą – stwierdza Wolny.

Design i waga idą w parze


     Decydując się na „inteligentne” sterowanie powinniśmy uwzględnić rodzaj drzwi. Dzisiaj pod lupę weźmiemy napędy przeznaczone do drzwi z pojedynczym lub podwójnym skrzydłem.  Siłowniki powinny spełniać wszystkie wymagania i postanowienia wynikające z przepisów, dyrektyw, norm i warunków technicznych. Wtedy mamy pewność, że posiadają one najważniejsze cechy, czyli są bezpieczne i funkcjonalne. Przy tym wszystkim nie mniej ważny jest design, który pozwala dostosować napęd do dowolnej architektury. Na wyzwania architektoniczne „otwierają się” m.in. napędy A100 i A140.
- Dyskretna elegancja i zwarte wymiary pozwalają na ich montaż nawet przy bardzo ograniczonych powierzchniach - mówi Rafał Wolny,  ekspert z FAAC.
     Oczywiście nie sam wygląd powinniśmy brać pod uwagę. Podczas doboru siłownika ważna jest też waga samych drzwi. Dla przykładu napędy A100
lub A140 możemy zainstalować przy drzwiach jednoskrzydłowych przesuwnych, gdzie waga skrzydła nie przekracza 110 kg (A100) i 200 kg (A140)
lub przy drzwiach podwójnych (dwuskrzydłowych) o ciężarze maksymalnym 70 kg (A100) i 120 kg (A140) dla każdego skrzydła.

Niezawodny w ekstremalnych warunkach


     Czy taka wiedza wystarczy do zakupu niezawodnego automatu? Niekoniecznie. Ekspert z firmy FAAC twierdzi, że warto sprawdzić w jakich warunkach jest wstanie pracować mechanizm.
Nie oszukujmy się,  w miejscach publicznych drzwi pracują non-stop. Siłownik z pewnością będzie bezawaryjny, kiedy będzie przeznaczony do pracy ciągłej – mówi Wolny.
     Warto też zwrócić uwagę na to jak zachowa się siłownik, kiedy zabraknie np. prądu. Projektanci z FAAC uwzględnili taką sytuację. Możemy być pewni,
że w przypadku braku energii, dzięki zasilaniu bateryjnemu, siłownik będzie pracował do 30 minut. Bezpieczeństwo użytkownikom gwarantuje tzw. inteligentne sterowanie.
Mikroprocesor kontroluje w trybie ciągłym wszystkie działania drzwi. Przy pomocy klawiatury funkcyjnej można dostosować ich pracę do naszych oczekiwań. Ustawiając między innymi szybkość zamykania czy też otwierania skrzydła lub skrzydeł  – wyjaśnia Rafał Wolny.
     Ostatnimi elementami decydującymi o zakupie danego produktu mogą być gwarancja oraz serwisowanie. Firma FAAC daje 2- letnią gwarancję
oraz zapewnia serwis.

faac_naped_art01Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.