Jak optymalnie zagospodarować przestrzeń? Uniwersalna zabudowa z profili aluminiowych

28 sierpnia 2012

tabal_logo

     W odróżnieniu od mieszkania, dom wolnostojący zapewnia znacznie więcej przestrzeni. Mimo tego, często zaczyna nam jej brakować. Nie ważne, czy chodzi o altanę, garaż czy warsztat – dodatkowe miejsce możemy wygospodarować dzięki zabudowie z aluminiowych profili konstrukcyjnych.

     Jedni lubią majsterkować, inni spędzać gorące popołudnia przy grillu. Każdy z nas znalazłby przynajmniej jeden dobry sposób, na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Co jednak zrobić, jeśli do rozwijania naszych zainteresowań potrzebne jest miejsce, którego najzwyczajniej w naszym domu nie mamy?
     Rozwiązaniem problemu niewystarczającej przestrzeni może być zabudowa z aluminiowych profili konstrukcyjnych. Dzięki tej technologii można bardzo szybko wznieść magazynek lub niewielki warsztat, a nawet garaż. Przykładem firmy, która zajmuje się tworzeniem takich projektów jest Tabal KANYA – jedyny w Polsce przedstawiciel renomowanego producenta aluminiowych profili konstrukcyjnych, szwajcarskiej firmy KANYA AG. – Wykonana w tej technologii zabudowa nie wymaga fundamentów. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy. Dlatego też nie potrzeba żadnego zezwolenia, trzeba tylko zgłosić fakt postawienia konstrukcji w starostwie powiatu – mówi Sylwiusz Żak, kierownik działu KANYA w firmie Tabal.

Dla złotej rączki


     Warsztat to marzenie każdego majsterkowicza. Jak każda przestrzeń użytkowa, powinien być odpowiednio duży, a jego układ przemyślany.Tabal_Kanya_garaz3_zabudowa_v1 To w końcu miejsce, w którym będziemy spędzać wiele czasu – nie powinien nas zatem zniechęcać do pracy. Pomieszczenie służące za warsztat można zaprojektować według własnych potrzeb oraz osobistych upodobań. Możemy na przykład wyposażyć go w stół roboczy, metalowe szafki lub półki. – Wystarczy, że klient zgłosi się do nas z pomysłem, a my opracujemy projekt, wykonamy wszystkie części oraz zajmiemy się montażem w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę – tłumaczy Sylwiusz Żak.
     Przestrzenie między profilami mogą pozostać otwarte, ale można je również przesłonić. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wiat, altan oraz miejsc do grillowania.
Drugie – w pomieszczeniach gospodarczych. – Przychodząc do nas, klient może zdecydować, jakim materiałem wypełnimy profile. Dysponujemy szeroką gamą tworzyw sztucznych,
jesteśmy więc w stanie dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb i preferencji
– zaznacza kierownik działu KANYA. Konstrukcje wykonane z aluminium cechuje lekkość oraz estetyczny wygląd.
     Charakter zabudowy można dostosować do wyglądu naszego domu oraz do jego mieszkańców.  Dodatkowa przestrzeń nie musi być przeznaczona tylko dla dorosłych. Wiata równie dobrze może posłużyć do stworzenia bezpiecznego i wygodnego miejsca zabaw dla naszych dzieci. Osobne miejsce na składowanie roweru, hulajnogi czy zabawek, szybko nauczy je dbać o porządek. Natomiast zadaszona piaskownica czy huśtawka sprawi frajdę nawet
w czasie deszczu.

Garaż z aluminium


Tabal_Kanya_garaz_zabudowa_2     Miłośnicy motoryzacji często spotykają się z zarzutami, że wkomponowany w bryłę domu garaż to marnowanie potencjalnej przestrzeni mieszkalnej. Wytrzymałość aluminium oraz sprawny system łączenia profili konstrukcyjnych w systemie KANYA pozwala na budowanie również większych konstrukcji, takich jak wiaty samochodowe (tzw. carporty) lub w pełni osłonięte garaże.
     Myśląc o garażu, jedni wyobrażają sobie przylegającą do domu przybudówkę drewnianą lub  murowaną, inni zaś tzw. „blaszak”, czyli konstrukcję z blachy. Zbudowanie murowanego czy drewnianego garażu wymaga dużej działki, jest drogie i czasochłonne. O ile szybsze i tańsze jest postawienie garażu z blachy, o tyle zdecydowanie gorzej taka konstrukcja wygląda.
     Na tym tle, lepszym wyborem wydaje się wiata lub zabudowa garażowa wykonana
z aluminiowych profili. W przeciwieństwie do innych rodzajów garaży, taka konstrukcja potrzebuje niewiele miejsca.  – Wiata może przylegać do ściany domu, dlatego nie musimy martwić się
o przestrzeń
– dodaje Sylwiusz Żak.  Jest zatem praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji.

Własny biznes


    Miejsce do grillowania, wiata czy skład – to tylko kilka pomysłów na zastosowanie zabudowy.  Jej kształt i funkcjonalność zależy w dużej części od naszej inwencji. System profili konstrukcyjnych bez przeszkód można wykorzystać także do rozkręcenia lub usprawnienia własnego biznesu. Podobnie jak w przypadku zastosowań wokół domu, i tu mamy mnóstwo możliwości. Najprostszą  jest zwykły daszek, który osłoni klienta, nasze towary czy nas samych przed deszczem i słońcem.
     To jednak nie wszystko. Wszechstronność systemu KANYA pozwala na tworzenie projektów bardziej zaawansowanych, takich, jak: stoiska handlowe, gastronomiczne, ściany działowe, a nawet całe pomieszczenia. – Profile konstrukcyjne mają mnóstwo zastosowań, gdyż można łączyć je niemal dowolnie.
W wykorzystaniu ich ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia
– podsumowuje  Sylwiusz Żak.

 

Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.