Garaż z charakterem – WIŚNIOWSKI wyznacza trendy

21 sierpnia 2012

kolorowe_bramy_art_mini_01

     Brama garażowa pasująca do okna, a może odwrotnie? Kto wyznacza trendy? Coraz częściej są to bramy garażowe, dlatego ich producenci nie ograniczają się tylko do podstawowych kolorów.

     Front budynku nie musi być ponury, może go „ożywić” kolorowa brama, która nada indywidualny charakter budynkowi. Zachowując przy tym spójność z innymi elementami, takim jak okna, drzwi i dach.


Dom z charakterem, czyli brama w odważnych kolorach


     Jarosław Ptak architekt z firmy Wiśniowski, zauważa nowe trendy na rynku bram garażowych. Jego zdaniem bramy garażowe coraz kolorowe_bramy_art_02częściej wyznaczają kolorystykę stolarki okiennej i drzwiowej. - Dzieje się tak ponieważ garaż bardzo często jest częścią budynku. Nie rzadko widoczną dla otoczenia, w szczególności przy wąskich działkach, gdzie jest on wysunięty. Przez swoje położenie przestaje być on już tylko pomieszczeniem gospodarczym - stanowi przecież pierwszy plan architektury domu. Dlatego ze szczególną dbałością wybieramy, na początku naszej inwestycji,
kolor bramy garażowej. Jest ona przecież wizytówką naszego domu

- stwierdza Jarosław Ptak, menadżer kreatywny z Wiśniowski.

     Skąd takie zmiany w świecie budowlanym, skoro dotychczas bramę garażową wybieraliśmy pod okna, czy też elewację? – zapytaliśmy architekta i doradcę z Domowy.pl Środa Wielkopolska. – Dzieje się tak ponieważ firmy produkujące bramy garażowe coraz chętniej sięgają po odważne kolory. Możliwe, że inwestorzy zainspirowani kolorem bramy będą coraz chętniej dobierać do niej inne elementy budynku – okna, drzwi oraz dach – zauważa  Mariusz Kończal.

     Bogatą kolorystyką bram garażowych może już pochwalić się firma Wiśniowski, która wypuściła na rynek okleiny drewnopodobne. - Nowe okleiny dają szerokie możliwości w tworzeniu nawet najbardziej indywidualnych i nietypowych projektów
- podkreśla architekt z firmy Wiśniowski.

Tradycyjne i nietypowe kolory


    kolorowe_bramy_art_03 Wśród takich oklein znajdą coś dla siebie zarówno tradycjonaliści, jak i osoby ceniące oryginalny styl. - Tym, którzy chcą zdecydowanie podkreślić architekturę domu, proponujemy nietypowe kolory. Wśród nich jest ciemna zieleń, kremowy, szary antracyt, srebrno-szary, srebrny o wyglądzie "szczotkowanego aluminium" - wymienia Jarosław Ptak.  Tak bogatą paletę barw docenia architekt, doradca Domowy.pl Pisz, Romuald Muszyński. - Kolorowa brama daje większe możliwości w projektowaniu i narzucaniu nowych trendów. Pozwala na szaleństwo i ekstrawagancję - mówi architekt.
Architekt i doradca Domowy.pl Ostrów Świetokrzyski, Maciej Rutkowski zauważa jeszcze jedną tendencję na rynku budowlanym. O kolorze bramy decyduje także styl domu.  I tak w budynkach dworkowych i innych klasycznych projektach stosuje się bramy w kolorystyce zbliżonej do drewna. - W przypadku budynków nowoczesnych mamy pełną dowolność. Odważna kolorystyka bramy w budynkach modernistycznych może podkreślić element architektury budynku – tłumaczy.  - Do domów drewnianych proponuję tradycyjne kolory kojarzone z drewnem – jasne i ciemne brązy. W przypadku domów z cegieł wszystko zależy od ich koloru, mogą być przecież  czerwone, pomarańczowe, żółte…  - dodaje Mariusz Kończal.

    
     Na koniec warto zadać sobie pytanie. Czy tak samo będziemy zwracać uwagę na kolory jeśli garaż nie będzie częścią bryły domu, tylko będzie wolnostojący? Zdaniem naszych architektów garaż wolnostojąca powinien komponować się z budynkiem mieszkalnym.
Romuald Muszyński podkreśla, że pod uwagę powinniśmy brać także otoczenie wokół domu. - Na Mazurach doskonale sprawdzają się kolory „ziemi ”
- kwituje Muszyński.

     Wszystkie kolory oklein z palety Renolit i Hornschuch Wiśniowski: waiss biały, carem white, AnTEAK, silbergrau, metbrush silver, dąb antyczny, oregon, winchester, siena PL, siena rosso, siena noce, macowe, sapeli, tabasco, ciemny dąb, dąb bagienny, letnia wiśnia, anthracite gray, dark greek,
mahoń black cherr.

Źródło: Bandera

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.