FAAC przejmuje Magnetic Autocontrol

16 lipca 2012

faac_logo_art_mini

     Globalny producent automatyki do bram, włoska firma FAAC, przejęła  niemiecką grupę Magnetic Autocontrol, specjalizującą się w produkcji bramek, szlabanów i innych systemów kontroli dostępu  pojazdów i pieszych.

     Transakcję sfinalizowano 27 kwietnia 2012.
     – Przejęcie Magnetic Autocontrol jest dla grupy FAAC wyjątkowym osiągnięciem. Transakcja ta  otwiera przed nami nowe horyzonty i możliwości – napisał we wspólnym oświadczeniu obu spółek Andrea Marcellan, dyrektor generalny FAAC. Zapowiedział on również, że współpraca obu firm zaowocuje „efektem synergii”.
     Zadowolenia nie krył także Thomas Braunwalder, dyrektor przejętego Magnetic Autocontrol. – Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem nowego etapu rozwoju pod kierownictwem FAAC – czytamy w oświadczeniu. – Dzięki transakcji, obie firmy będą mogły dzielić się doświadczeniami oraz wykorzystywać swoje zalety, aby zwiększyć obecność na rynku – dodał Braunwalder.
     Firma Magnetic Autocontrol, z siedzibą w Schopfheim w Niemczech, została założona w 1946 roku. Obecnie zatrudnia ona 270 osób.  Filie spółki znajdują się niemal na całym świecie: m. in. w USA, Australii, Brazylii, Indiach, Malezji i Chinach.
     Grupa FAAC powstała w 1965 roku, w Bolonii. Była pionierem w zakresie zautomatyzowanych bram, drzwi garażowych oraz szlabanów. Pracuje w niej ponad 1000 osób (dane z 31 grudnia 2011) w 7 europejskich centrach produkcyjnych oraz 15 spółkach zależnych na całym świecie. W Polsce produkty FAAC obecne są od 1998 roku.

Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …
 

Czy po niezliczonej liczbie rekordów sprzedaży nadejdzie ochłodzenie na rynku mieszkaniowym? Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko zbliżające się Targi Mieszkań i Domów, to zdecydowanie nie należy spodziewać się takiego scenariusza. Nowy Adres SA, organizator imprezy, zapowiada, że będą to jeszcze większe targi niż wiosną tego roku.

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.