FAAC przejmuje Magnetic Autocontrol

16 lipca 2012

faac_logo_art_mini

     Globalny producent automatyki do bram, włoska firma FAAC, przejęła  niemiecką grupę Magnetic Autocontrol, specjalizującą się w produkcji bramek, szlabanów i innych systemów kontroli dostępu  pojazdów i pieszych.

     Transakcję sfinalizowano 27 kwietnia 2012.
     – Przejęcie Magnetic Autocontrol jest dla grupy FAAC wyjątkowym osiągnięciem. Transakcja ta  otwiera przed nami nowe horyzonty i możliwości – napisał we wspólnym oświadczeniu obu spółek Andrea Marcellan, dyrektor generalny FAAC. Zapowiedział on również, że współpraca obu firm zaowocuje „efektem synergii”.
     Zadowolenia nie krył także Thomas Braunwalder, dyrektor przejętego Magnetic Autocontrol. – Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem nowego etapu rozwoju pod kierownictwem FAAC – czytamy w oświadczeniu. – Dzięki transakcji, obie firmy będą mogły dzielić się doświadczeniami oraz wykorzystywać swoje zalety, aby zwiększyć obecność na rynku – dodał Braunwalder.
     Firma Magnetic Autocontrol, z siedzibą w Schopfheim w Niemczech, została założona w 1946 roku. Obecnie zatrudnia ona 270 osób.  Filie spółki znajdują się niemal na całym świecie: m. in. w USA, Australii, Brazylii, Indiach, Malezji i Chinach.
     Grupa FAAC powstała w 1965 roku, w Bolonii. Była pionierem w zakresie zautomatyzowanych bram, drzwi garażowych oraz szlabanów. Pracuje w niej ponad 1000 osób (dane z 31 grudnia 2011) w 7 europejskich centrach produkcyjnych oraz 15 spółkach zależnych na całym świecie. W Polsce produkty FAAC obecne są od 1998 roku.

Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.