Łagodny Siłacz FAAC

15 czerwca 2012

faac_art_mini

     Brama z napędem automatycznym to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Przesunięcie ważącego nawet kilkaset kilogramów skrzydła odbywa się bez udziału człowieka. Odpowiednio dobrany mechanizm otworzy bramę sam, nie ważne jak wielką i ciężką.

     Korzyści z posiadania mechanizmu automatycznego otwieranie bramy przesuwanej są nie do przecenienia. Najważniejszą jest oczywiście wygoda. Tak latem, jak i zimą. W upale, czy na mrozie, automatyczna brama sprawi, że nie będziemy zmuszeni wychodzić z klimatyzowanego samochodu by ją otworzyć. To jednak nie jedyna jej zaleta.

     Napęd do bramy całkowicie rozwiązuje problem bram masywnych i dużych. Zbudowane ze stali skrzydło może ważyć nawet kilkaset kilogramów. W pojedynkę niezwykle trudno wprawić tak ciężki obiekt w ruch. Dotyczy to w szczególności osób w podeszłym wieku oraz kobiet. W przypadku obu tych grup posiadanie automatyki jest bardziej koniecznością niż przywilejem.

Odpowiedni silnik

     By mechanizm do bramy automatycznej mógł spełniać swoją rolę i wyręczać nas w ciężkiej pracy musi być odpowiednio dopasowany do warunków w jakich będzie ją wykonywał. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy zakupie automatycznego napędu jest jest nieodpowiedni dobór mocy silnika do ciężaru skrzydła bramy. - Zbyt słaby siłownik skróci żywotność całego mechanizmu oraz, co gorsza, może przysporzyć wielu problemów - mówi Jacek Baran, specjalista FAAC Polska.

     Automat otwierający bramę niesprawnie, zamiast ułatwiać życie, będzie je tylko utrudniał. Jak zachowuje się przeciążony mechanizm? - Przede wszystkim brama może po prostu nie ruszyć z miejsca. Może się również nie domykać, lub zwalniać pod koniec drogi. W najgorszym wypadku, mechanizm w wyniku przeciążenia na stałe się uszkodzi, pozostawiając naszą bramę niedomkniętą na zawsze – dodaje Jacek Baran. Nie trzeba wspominać, że taka sytuacja oznacza dla właściciela posesji same kłopoty.faac_art_big

     Wymiana spalonego silnika jest nie tylko kosztowna, ale i kłopotliwa, gdyż wiąże się z oddaniem całego mechanizmu do serwisu. Oznacza to demontaż urządzenia, którego  nie jesteśmy w stanie dokonać na własną rękę. Biorąc pod uwagę, że z bramy wjazdowej korzysta się nawet kilka razy na dzień, zmuszeni będziemy za każdym razem otwierać ją ręcznie. Negatywnie odbije się to na naszym poczuciu komfortu, a w przypadku ciężkiego skrzydła może to nawet zaszkodzić zdrowiu. Problemu tego uniknąć można już na etapie wyboru mechanizmu, który musi posiadać odpowiednio dużą moc.

Niezbędna rezerwa

     Napędy z silnikami o większej mocy są nieco droższe niż standardowe. Zakup takiego urządzenia pozwoli nam jednak uniknąć znacznie poważniejszych wydatków w przyszłości. Pracując nieustannie z maksymalną mocą mechanizm znacznie szybciej się zużywa. Krótsza żywotność przekłada się natomiast na konieczność częstszej wymiany lub przynajmniej serwisowania układu.

     Każdy napęd do bramy powinien mieć odpowiednią rezerwę mocy. Dzięki temu przez lata będzie mógł funkcjonować prawidłowo. Dobrym przykładem napędu  jest nowy mechanizm do bram przesuwanych FAAC C721. Otworzy on przydomową bramę ważącą nawet 800 kg.

     Swoją niezwykłą wytrzymałość urządzenie zawdzięcza przekładni cykloidalnej. Jest to rozwiązanie opatentowane przez firmę FAAC i po raz pierwszy wykorzystane właśnie w wersji C721. - W porównaniu z przekładnią klasyczną, możemy mówić o wzroście wydajności mechanicznej tego modelu aż o 80% - mówi Jacek Baran.

Nie obudź sąsiadów

     Im większa brama tym więcej hałasu w czasie jej otwierania. To wynik drgań, jakie powstają w czasie pracy przekładni. O ile za dnia, hałas nie sprawia większych problemów, szczególnie uciążliwy okazuje się w nocy.  Specjalna konstrukcja przekładni napędu C721 redukuje niepotrzebne ruchy skrzydła, dzięki czemu ruch skrzydła zawsze odbywa się cicho.

     Warto także pamiętać o tym, że najlepiej kupować napęd od autoryzowanego przedstawiciela. Wybierając odrobinę tańszy produkt na aukcji internetowej, nigdy nie mamy pewności co tak naprawdę dostaniemy. Chwila namysłu i krótka rozmowa z fachowcem pozwoli nam cieszyć się sprawnie działającą oraz bezpieczną bramą. – Pracownicy FAAC zawsze rzetelnie doradzą i pomogą klientowi wybrać odpowiedni mechanizm. Opieka gwarancyjna i pogwarancyjna pozwoli mu na spokojny sen – podsumowuje Jacek Baran.

     Silny mechanizm to inwestycja na lata, z której korzystać będziemy każdego dnia. Sprawnie i cicho przesuwane skrzydło umili nam codzienną podróż do pracy czy upragniony powrót do domu.

Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.