Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Rataj

02 maja 2012

rataje     Rada Miasta Poznania uchwaliła nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla ratajskich osiedli: os. Rusa i fragmentu os. Lecha (część A).

     Na os. Rusa od strony ul. Chartowo mogą, zgodnie z planem, powstać 4-6 kondygnacyjne budynki usługowe, podczas gdy właściciel terenu chciał go do tej pory zabudować kilkunasto-kondygnacyjnymi wieżowcami mieszkalnymi, nawiązującymi do charakterystycznego sąsiedniego budynku w kształcie elipsy. Dodatkowo, plan miejscowy dopuszcza budowę w miejscu obecnych parkingów naziemnych wielopoziomowych garaży.

     Na terenie przy os. Lecha, u zbiegu ulic Chartowo i Piaśnickiej, nowy plan przewiduje budowę obiektu usługowego od 4 do 5 kondygnacji nadziemnych
(z dopuszczeniem poziomu podziemnego), w którym na parterze znajdą się usługi handlowe, natomiast pozostała część przeznaczona będzie pod parking wielopoziomowy.

209_Rr_rysunek_wylozenie_duzy235_rysunek_duzy_int

Źródło: MPU Poznań

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.