Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Rataj

02 maja 2012

rataje     Rada Miasta Poznania uchwaliła nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla ratajskich osiedli: os. Rusa i fragmentu os. Lecha (część A).

     Na os. Rusa od strony ul. Chartowo mogą, zgodnie z planem, powstać 4-6 kondygnacyjne budynki usługowe, podczas gdy właściciel terenu chciał go do tej pory zabudować kilkunasto-kondygnacyjnymi wieżowcami mieszkalnymi, nawiązującymi do charakterystycznego sąsiedniego budynku w kształcie elipsy. Dodatkowo, plan miejscowy dopuszcza budowę w miejscu obecnych parkingów naziemnych wielopoziomowych garaży.

     Na terenie przy os. Lecha, u zbiegu ulic Chartowo i Piaśnickiej, nowy plan przewiduje budowę obiektu usługowego od 4 do 5 kondygnacji nadziemnych
(z dopuszczeniem poziomu podziemnego), w którym na parterze znajdą się usługi handlowe, natomiast pozostała część przeznaczona będzie pod parking wielopoziomowy.

209_Rr_rysunek_wylozenie_duzy235_rysunek_duzy_int

Źródło: MPU Poznań

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.