Umowa o roboty budowlane

24 kwietnia 2012

Fotolia_661018_M

     Jeżeli powierzasz komuś-osobie lub firmie budowę domu albo roboty remontowe lub wykończeniowe, zawsze należy spisać umowę.

     W umowie o roboty budowlane, najważniejszy jest zapis, w którym wykonawca zobowiązuje się do wykonania umówionych czynności zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej oraz według rygorów i procedur przewidzianych przepisami prawa budowlanego.

     Powinna też zawierać termin rozpoczęcia i zakończenia oraz zakres poszczególnych zadań inwestycyjnych. Integralna częścią umowy powinien być harmonogram realizacji inwestycji uzgodniony przez obie strony.Inwestor przekazuje wykonawcy dokumentację projektową, która stanowi podstawę zlecanych robót.Ponadto w umowie należy też koniecznie podać:

-datę i miejsce jej zawarcia,dane obu stron, imiona i nazwiska lub nazwę firmy oraz adresy stron,

-wynagrodzenie, termin i sposób zapłaty.W umowie można również określić kary umowne dla wykonawcy, gdy nie wykona prac w terminie.

     Warto też określic w umowie procedurę odbioru robót i tryb postępowania, w przypadku zastrzeżeń do jakości wykonanych prac.Ważną sprawą jest też zaopatrzenie w materiały budowlane i sprawa odpowiedzialności za powierzone materiały.

Źródło: KupDOM

 

Zobacz także ...

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …
 

Czy po niezliczonej liczbie rekordów sprzedaży nadejdzie ochłodzenie na rynku mieszkaniowym? Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko zbliżające się Targi Mieszkań i Domów, to zdecydowanie nie należy spodziewać się takiego scenariusza. Nowy Adres SA, organizator imprezy, zapowiada, że będą to jeszcze większe targi niż wiosną tego roku.

Więcej …
 

SILVA to inwestycja w spokojnej dzielnicy, przy ul. Żorskiej 37 w Poznaniu, otoczona zabytkowym ceglanym murem. Wyjątkowy  klimat tego miejsca tworzy 11 kameralnych 2-piętrowych miejskich ECO VILLI w pobliżu stawu i starodrzewia. Windy, funkcjonalne rozkłady wnętrz, duże przeszklone balkony czy przestronne tarasy na ostatnich piętrach stanowią o atrakcyjności lokali.

 

Więcej …
 

Poznań, ul. Jasielska

W Poznaniu przy ulicy Jasielskiej (Podolany) powstają mieszkania z balkonami o powierzchni od 49 do 68 m² zlokalizowane w nowoczesnych i eleganckich domach wielorodzinnych. Dodatkowo w budynkach znajdować się będą windy, garaże oraz hale garażowe.

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.