Umowa o roboty budowlane

24 kwietnia 2012

Fotolia_661018_M

     Jeżeli powierzasz komuś-osobie lub firmie budowę domu albo roboty remontowe lub wykończeniowe, zawsze należy spisać umowę.

     W umowie o roboty budowlane, najważniejszy jest zapis, w którym wykonawca zobowiązuje się do wykonania umówionych czynności zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej oraz według rygorów i procedur przewidzianych przepisami prawa budowlanego.

     Powinna też zawierać termin rozpoczęcia i zakończenia oraz zakres poszczególnych zadań inwestycyjnych. Integralna częścią umowy powinien być harmonogram realizacji inwestycji uzgodniony przez obie strony.Inwestor przekazuje wykonawcy dokumentację projektową, która stanowi podstawę zlecanych robót.Ponadto w umowie należy też koniecznie podać:

-datę i miejsce jej zawarcia,dane obu stron, imiona i nazwiska lub nazwę firmy oraz adresy stron,

-wynagrodzenie, termin i sposób zapłaty.W umowie można również określić kary umowne dla wykonawcy, gdy nie wykona prac w terminie.

     Warto też określic w umowie procedurę odbioru robót i tryb postępowania, w przypadku zastrzeżeń do jakości wykonanych prac.Ważną sprawą jest też zaopatrzenie w materiały budowlane i sprawa odpowiedzialności za powierzone materiały.

Źródło: KupDOM

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.