Zamieszkaj w przyjaznej przestrzeni

13 lutego 2012

źródło: Ataner Sp. z o.o.     Zanim kupimy mieszkanie warto zorientować się, jak wygląda otoczenie, poznać sąsiadów, dowiedzieć się, jaka będzie wysokość czynszu i jakie udogodnienia przygotował dla nas deweloper. Kupując mieszkanie zwracamy uwagę na różne czynniki. Jednych interesuje lokalizacja, bliskość szkoły czy pracy, inni wybierają daną inwestycję ze względu na polecenie znajomych, jeszcze inni cenią prestiż firmy, która buduje ich przyszły dom.

Czy jednak potencjalni kupcy interesują się tym, jak będzie się im mieszkało w danym miejscu? Na pewno spędzą w nim kilka lat, a może nawet całe życie.

 

Ochrona, sport i rozrywka

     Coraz więcej firm oferuje swoim klientom specjalne atrakcje. Ochrona, recepcja i monitoring to już standard na nowych osiedlach, dlatego deweloperzy muszą proponować nowe rozwiązania podnoszące komfort mieszkania. Może być nim na przykład centrum sportowe. Któż nie chciałby po pracy popływać w basenie czy pograć w tenisa bez konieczności jeżdżenia na drugi koniec miasta? I to za darmo, bowiem w przypadku centrów sportowych na osiedlach niewielka opłata za korzystanie z nich jest wliczona do czynszu – każdy mieszkaniec może kilka razy w miesiącu uprawiać sport. Takie centrum sportowe znajdzie się na Osiedlu Marcelin budowanym tuż obok Lasku Marcelińskiego na poznańskim Grunwaldzie przez firmę Ataner. W tej okolicy brakuje sali sportowej, klubu bilardowego czy boiska, dlatego mieszkańcy na pewno ucieszą się, że będą je widzieć ze swojego okna. Podobny obiekt jest już w innym miejscu wybudowanym przez Ataner – na Osiedlu Polanka i cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Mogą oni nie tylko spędzić tam miło czas i się zrelaksować, ale też poznać swoich sąsiadów. Co więcej, atrakcje dostępne są wyłącznie dla mieszkańców, nie może wejść tam nikt z zewnątrz.

     Deweloper dba także o najmłodszych – nie tylko tworzy dla nich place zabaw, ale również organizuje Dzień Dziecka i inne eventy w przestrzeni osiedla czy też świetlicę dla dzieci, gdzie każdy rodzic może przyjść ze swoim maluchem i spędzić twórczo czas, na przykład wspólnie rysując czy malując. Obecnie realizowany jest drugi z czterech etapów Osiedla Marcelin – pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam latem tego roku. Już teraz mogą posłuchać opinii osób, które mieszkają w pierwszym etapie inwestycji, która została oddana do użytku w zeszłym roku.

Czynsz czynszowi nierówny

     Niewiele osób wie, że czynsz w nowych budynkach jest najczęściej dużo niższy niż w tych z rynku wtórnego. Myśląc o opłatach, które będziemy musieli ponieść w związku z zakupem mieszkania, z reguły pamiętamy tylko o samej cenie lokalu. Tymczasem kwota, którą będziemy płacić już po zamieszkaniu w danym miejscu także ma znaczenie. Jeśli jest niższa niż u konkurencji, może być decydującym czynnikiem przy zakupie mieszkania. Oprócz ceny, lokalizacji i sąsiadów, którzy będą mieszkać za ścianą, ważne są też inne aspekty, które mają wpływ na to, gdzie zdecydujemy się mieszkać. Kupno nowego domu jest nieraz decyzją na całe życie, warto zatem dobrze ją przemyśleć i wybrać inwestycję, która będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Źródło: Ataner Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.