Nowy - niższy - limit zwrotu VAT za materiały budowlane.

05 marca 2012
Cegla_klinkierowa_cieniowana_czerwono_brazowa_1duze     Prezes GUS ogłosił cenę 1 mkw.powierzchni użytkowej mieszkań za IV kwartał 2011 r. Wyniosła ona 3829 zł. Poprzednio cena ta wynosiła 3988 zł. Obecnie jest ona niższa o 159 zł. Tak więc obniżony zostanie również limit zwrotu VAT za materiały budowlane, kupowane w związku z budową , remontem lub rozbudową mieszkania lub domu.

     Każda osoba fizyczna, która poniosła wydatki na remont, budowę lub przebudowę mieszkania lub domu ma prawo do zwrotu różnicy między zapłaconym Vat-em na rachunku a jego stawką 7 procentową, która obowiązywała przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Będzie on obowiązywał dla wniosków składanych od 1 kwietnia 2012 r. do 30 czerwca 2012 r.

     W załączniku do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. znajduje się wykaz materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką VAT w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane wyższym podatkiem VAT.
Limity przy zastosowaniu nowego wskaznika wynoszą odpowiednio:
- 32 686,26 zł dla inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę,
- 14 008,40 zł dla remontu.

     Limit ten można wykorzystywać przez 5 lat w dowolnych odstępach czasu, a jego wysokość obliczana jest w momencie złożenia pierwszego wniosku do urzędu skarbowego.Od tego dnia biegnie również  okres obowiazywania limitu dla składającego wniosek.Składa się go w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania w dniu złożenia wniosku.Termin jego złożenia jest dowolny.
Aby skorzystać z tej możliwości trzeba posiadać tytuł prawny do lokalu.

Żródło:

kup_dom_logo
 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.