Ustawa deweloperska

04 lutego 2012

źródło: Agencja Inwestycyjna Sp. z o.o.     od 29 kwietnia tego roku zacznie obowiązywać "Ustawa  deweloperska", czyli ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Wprowadza ona rewolucyjne zmiany w relacjach pomiędzy nabywcami lokali mieszkalnych i deweloperami. Dla nabywców nowych nieruchomości to przede wszystkim większe bezpieczeństwo finansowe i zabezpieczenie przed nieuczciwymi firmami.

Zawsze u rejenta

     Do najważniejszych założeń ustawy należy definicja umowy deweloperskiej, która aby być ważną musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego z roszczeniem nabywcy wpisanym do księgi wieczystej. Dotyczy to także umowy przedwstępnej, która dotychczas często ze względu na koszty była zawierana jako zwykła umowa pisemna. Koszt wynagrodzenia notariusza, wypisu oraz koszty sądowe obciążają po połowie nabywcę i dewelopera.

     Prospekt informacyjny w formie papierowej lub elektronicznej zawierający wszystkie istotne informacje na temat realizowanej inwestycji.

Będzie bezpieczniej

     Deweloper bedzie zobowiązany do założenia dla każdego nabywcy bankowego rachunku powierniczego otwartego lub zamkniętego. Klient wpłaca pieniądze na ten rachunek a nie bezpośrednio deweloperowi. W przypadku rachunku otwartego wypłata środków następuje w miarę zakończenia poszczególnych etapów budowy. W przypadku rachunku zamkniętego dopiero po zakończeniu całej inwestycji. W razie upadłości dewelopera środki zgromadzone na rachunkach powierniczych wypłacane będą w pierwszej kolejności klientom, dalej pozostałym wierzycielom.

Żródło:
Kup DOM

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.