Ustawa deweloperska

04 lutego 2012

źródło: Agencja Inwestycyjna Sp. z o.o.     od 29 kwietnia tego roku zacznie obowiązywać "Ustawa  deweloperska", czyli ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Wprowadza ona rewolucyjne zmiany w relacjach pomiędzy nabywcami lokali mieszkalnych i deweloperami. Dla nabywców nowych nieruchomości to przede wszystkim większe bezpieczeństwo finansowe i zabezpieczenie przed nieuczciwymi firmami.

Zawsze u rejenta

     Do najważniejszych założeń ustawy należy definicja umowy deweloperskiej, która aby być ważną musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego z roszczeniem nabywcy wpisanym do księgi wieczystej. Dotyczy to także umowy przedwstępnej, która dotychczas często ze względu na koszty była zawierana jako zwykła umowa pisemna. Koszt wynagrodzenia notariusza, wypisu oraz koszty sądowe obciążają po połowie nabywcę i dewelopera.

     Prospekt informacyjny w formie papierowej lub elektronicznej zawierający wszystkie istotne informacje na temat realizowanej inwestycji.

Będzie bezpieczniej

     Deweloper bedzie zobowiązany do założenia dla każdego nabywcy bankowego rachunku powierniczego otwartego lub zamkniętego. Klient wpłaca pieniądze na ten rachunek a nie bezpośrednio deweloperowi. W przypadku rachunku otwartego wypłata środków następuje w miarę zakończenia poszczególnych etapów budowy. W przypadku rachunku zamkniętego dopiero po zakończeniu całej inwestycji. W razie upadłości dewelopera środki zgromadzone na rachunkach powierniczych wypłacane będą w pierwszej kolejności klientom, dalej pozostałym wierzycielom.

Żródło:
Kup DOM

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.